×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

IUB atļauj “Rīgas satiksmei” pirkt “Solaris” autobusus

Foto: LETAFoto: LETA

Polijas firmas "Solaris" jaunā hibrīdautobusa prezentācija SIA "Rīgas satiksmes" autobusu parkā.

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) izskatījis Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” jauno autobusu iegādes konkursā iesniegtās sūdzības un nolēmis kompānijai atļaut slēgt līgumu ar Polijas uzņēmumu “Solaris Bus & Coach S.A.” (“Solaris”), liecina paziņojums IUB mājaslapā.

Birojs lēmumā norāda, ka sūdzību iesniedzēju – “VDL Bus & Coach” un personu apvienības “Domenikss” un “Swedbank” – izteiktās pretenzijas ir daļēji pamatotas, taču tās nevar būt par pamatu, lai neļautu slēgt līgumu iepirkumā.

IUB lēmumu mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

“Rīgas satiksmes” konkursā par jaunu zemās grīdas autobusu iegādi uzvarēja “Solaris”. Starp pusēm plānots slēgt līgumu, kas paredz 175 autobusu  (115 – 18 metrus garu un 60 – 12 metrus garu) iegādi par kopējo summu 58,3 miljoni eiro (40,9 miljoni latu). Saskaņā ar konkursa noteikumiem pasūtītājam ir tiesības līguma darbības laikā palielināt iepirkuma apmēru par 30%, tādēļ iepirkuma līguma kopējā summa ir 75,808 miljoni eiro (53,3 miljoni latu) un paredzēs maksimāli 228 autobusu iegādi.

Autobusi “Solaris” jāpiegādā piecu gadu laikā, un pirmie spēkrati Rīgā varētu parādīties aptuveni astoņus mēnešus pēc līguma noslēgšanas.

Jaunie autobusi būs aprīkoti ar apsildes, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtām, izbīdāmu platformu invalīdiem, integrētu borta informācijas sistēmu, automātisku iekārtu ugunsgrēka dzēšanai dzinēja kamerā, braukšanas dinamikas regulēšanas sistēmu, iekšējiem LCD monitoriem, kā arī informācijas un sakaru iekārtām informācijas pārraidīšanai. To garantija būs trīs gadi vai 200 tūkstošu kilometru nobraukums, bet paredzētais kalpošanas laiks – 12 gadi.

“Rīgas satiksme” nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+