×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

IUB atļauj “Rīgas satiksmei” turpināt zemās grīdas tramvaju iepirkumu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs foto

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atļāvis Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmumam “Rīgas satiksme” turpināt izsludināto 20 zemās grīdas tramvaju iegādes konkursu, liecina paziņojums IUB mājaslapā.

IUB pēc konkursā iesniegto sūdzību izkatīšanas atļāvis “Rīgas satiksmei” turpināt iepirkumu procedūru, slēgt līgumu un atstāt spēkā sarunu procedūras kandidātu atlases nolikumā iekļautās prasības.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka 6.novembrī IUB skatīja Polijas kompāniju “Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna” un “Stadler Polska sp.z.o.o.” iesniegtās sūdzības par “Rīgas satiksmes” izsludināto iepirkumu 20 zemās grīdas tramvaju iegādei. Uzņēmumu “Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna” un “Stadler Polska sp.z.o.o.” pārstāvji sēdē uzsvēra konkurences ierobežošanu, savukārt “Rīgas satiksme” kompāniju sniegtos argumentus noraidīja.

Tāpat vēstīts, ka “Rīgas satiksme” septembrī izsludināja iepirkumu 20 zemās grīdas tramvaju iegādei.

Kompānijas preses sekretārs Viktors Zaķis aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka iepirkuma prognozētā līgumcena orientējoši ir 70 miljoni eiro. Iepirkuma procedūra paredz, ka uzvarētājam jāsaražo un jāpiegādā 15 trīs sekciju un pieci četru sekciju zemās grīdas tramvaji. Pirmais transporta līdzeklis ir jāpiegādā ne vēlāk kā 12 mēnešu laikā no iepirkuma līguma noslēgšanas. Visiem transportlīdzekļiem ir jābūt piegādātiem ne vēlāk kā 18 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Iepirkuma procedūras rezultātā noslēgtā iepirkuma līguma izpilde jānodrošina ar piegādātāja piesaistītu finansējumu. Pirkuma maksas atmaksas termiņš nedrīkst būt mazāks kā 15 gadi no iepirkuma līguma noslēgšanas.

Zaķis atzīmēja, ka jaunie zemās grīdas tramvaji Rīgā varētu sākt kursēt 2016.gada otrajā pusē 4.tramvaja maršrutā. Attiecīgais iepirkums neietekmēšot sabiedriskā transporta biļešu cenas galvaspilsētā. “Tramvajiem jābūt piemērotam pasažieriem ar īpašām vajadzībām un ierobežotām pārvietošanās spējām. Tāpat tramvajiem jābūt droši ekspluatējamiem esošajā Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta infrastruktūrā bez pārbūvēm,” viņš piebilda.

“Rīgas satiksme” nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem, kā arī apsaimnieko autostāvvietas pilsētas ielu malās. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+