×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

IUB ļauj “Getliņiem” slēgt līgumu strīdīgajā konkursā par atkritumu šķirošanas rūpnīcu (papildināts)

LETALETA

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atļauj atkritumu apsaimniekotājai SIA “Getliņi Eko” slēgt iepirkuma līgumu ar konkursā “Sadzīves atkritumu sagatavošana apglabāšanai” noteikto uzvarētāju – atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Vides pakalpojumu grupa”, liecina IUB Iesniegumu izskatīšanas komisijas publicētais lēmums.

 

IUB komisijas lēmums arī paredz atstāt spēkā “Getliņi Eko” iepirkuma komisijas pieņemto lēmumu par konkursa rezultātiem, kā arī atstāt bez izskatīšanas personu apvienības SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Eko Reverss” iesniegumu daļā par konkursa rezultātiem un iesnieguma papildinājumus par konkursa rezultātiem.

Tomēr saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 85.panta pirmo daļu lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā mēneša laikā no lēmuma saņemšanas dienas.

Atkritumu apsaimniekošanas grupas “Eco Baltia” pārstāve Jana Duhovska norāda, ka šis IUB lēmums noteikti tiks pārsūdzēts Administratīvajā rajona tiesā. Pēc viņas ieskatiem, IUB tika izskatīts tikai viens no “Eco Baltia” sūdzības sešiem punktiem.

“Tā rezultātā IUB pieņēma kļūdainu lēmumu. Par taisnīgu spriedumu sūdzēsimies tiesā. Jo IUB ir atstājusi bez izskatīšanas tos personu apvienības “Eco Baltia vide” un “Eko Reverss” sūdzības punktus, kas norādīja uz pretendentu savstarpējo saistību un neatbilstību atlases prasībām par nepieciešamo pieredzi un apgrozījumu,” skaidro Duhovska, piebilstot, ka tas patlaban ir vienīgais, ko “Eco Baltia” vēlas teikt šajā jautājumā.

Savukārt “Getliņi Eko” jurists Guntis Kampe atzīmē, ka pēc IUB lēmuma saņemšanas uzņēmums jau ir sācis darbu pie līguma saskaņošanas ar “Vides pakalpojumu grupu”, lai drīzumā to parakstītu.

Jautāts, kā “Getliņi Eko” vērtē to, ka “Eco Baltia” plāno pārsūdzēt šo IUB lēmumu, Kampe piebilst, ka saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu “Eco Baltia” var pārsūdzēt arī šo IUB lēmumu. “Tomēr vienlaikus, ja šis lēmums tiks pārsūdzēts, neredzam pamatojumu un iemeslu tam, lai to par pamatotu atzītu arī Administratīvā rajona tiesa.”

Iepriekš jau ziņots, ka septembra sākumā IUB saņēma “Eco Baltia” sūdzību, kuras saturu veido divi punkti, no kuriem viens ir par to, ka konkursā izskatīšanā netika pieņemts “Eco Baltia” piederošo uzņēmumu SIA “Eco Baltia Vide” un SIA “Eko Reverss” kā personu apvienības piedāvājums, bet otrais sūdzības punkts ir par konkursa rezultātiem.

Tikmēr “Getliņi Eko” organizētā konkursa “Sadzīves atkritumu sagatavošana apglabāšanai” komisijas priekšsēdētājs Edgars Atlācis norādīja, ka tas ir vai nu “Eco Baltia” mēģinājums ietekmēt IUB, vai arī “Eco Baltia” pārstāvju nekompetence.

Savukārt jautāts, vai “Eco Baltia” iesniegtā sūdzība varētu aizkavēt “Getliņi Eko” līguma noslēgšanu ar konkursa uzvarētāju, Atlācis toreiz atzīmēja – kamēr sūdzība nav izskatīta, līgumu slēgt nevar. Ja to atzīs par nepamatotu, tad “Getliņi Eko” varēs slēgt līgumu ar “Vides pakalpojumu grupu”, bet, ja sūdzība tiks atzīta par pamatotu, tad līgumu slēgt nedrīkstēs.

Konkurss “Sadzīves atkritumu sagatavošana apglabāšanai” tika izsludināts pērn 21.decembrī. Konkursa termiņš ir ticis pagarināts trīs reizes. Konkursā par uzvarētāju kļuvusi atkritumu apsaimniekotāja SIA “Vides pakalpojumu grupa”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+