Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
27. maijs, 2014
Drukāt

IUB ļauj “Pasažieru vilcienam” turpināt elektrovilcienu nomas konkursu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) nolēmis atļaut AS “Pasažieru vilciens” (PV) turpināt vairāku miljonu eiro elektrovilcienu nomas konkursu, liecina informācija IUB mājaslapā.

Saistībā ar PV rīkoto iepirkumu IUB iepriekš saņēma divas sūdzības – no AS “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” un Spānijas uzņēmuma “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles”. Sūdzības galvenokārt bija saistītas ar PV konkursa nolikumu.

Taču IUB iesniegumu izskatīšanas komisija secināja, ka sūdzību iesniedzēju iesniegumi par konkursa nolikumu nav pamatoti.

Tāpat IUB nekonstatēja, ka PV būtu pieļāvis iepirkuma procedūras pārkāpumus, kas varētu ietekmēt ieinteresēto piegādātāju iespējas sagatavot un iesniegt piedāvājumu konkursā.

IUB nolēma atļaut PV turpināt iepirkuma procedūru un slēgt iepirkuma līgumu atklātā konkursā par elektrovilcienu vienību nomu. Tāpat IUB lēma atstāt spēkā iepirkuma procedūras dokumentos noteiktās prasības.

IUB lēmumu vēl var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā mēneša laikā no lēmuma saņemšanas dienas.

Kā ziņots, valdība pērn novembrī akceptēja informatīvo ziņojumu, kurā par pamatotāku atzīts variants iegādāties jaunus elektrovilcienus nomā uz 15 gadiem, tos atpērkot, ja pieejamie kredīta resursi būs lētāki nekā nomas izmaksas.

Elektrovilcienu parka atjaunošanas aprēķinos tika izmantoti pieņēmumi, ka “Pasažieru vilciens” turpina veikt pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu vismaz līdz 2045.gadam un vienas vienības iegādes cena ir 4,3 miljoni eiro. Savukārt kopējā līguma summa paredzēta 153,6 miljoni eiro. Plānots iegādāties no 25 līdz 45 elektrovilcienu vienībām jeb sastāviem, kur katrā būtu līdz 270 sēdvietām.

Uzņēmuma “Pasažieru vilciens” atklātajā konkursā par jaunu elektrovilcienu nomu uz 15 gadiem tika iesniegti trīs piedāvājumi. Piedāvājumus iesniedza Polijas kompānija “Pesa”, Vācijas “Stadler” un Dienvidkorejas ražotājs “Hyundai”.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+