Latvijā
Novados

Ivana lietā bezdarbībā vainoto policisti atbrīvo no darba 8


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: VP

Par bezdarbību saistībā jūlija traģiskajiem notikumiem, kad bija pazudis un vēlāk atrasts miris piecus gadus vecais liepājnieks Ivans Berladins, no dienesta Valsts policijā (VP) atbrīvota policijas darbiniece, apstiprināja Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Policijas darbiniece, kura palaida garām informāciju, ka mazais zēns nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā, veica dienesta pienākumus VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Operatīvās vadības nodaļā.

VP jau iepriekš informēja, ka kāda policijas amatpersona, pieņemot informāciju par iespējamo bērna atrašanās vietu iepriekšējā dienā, ko it kā esot apgalvojis cits cilvēks, nenodeva šo informāciju tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas un neveicot normatīvajos aktos paredzētās darbības. Pret minēto VP amatpersonu IDB tika ierosināts kriminālprocess par iespējamu valsts amatpersonas bezdarbību un jūlijā tika piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt konkrētu amatu.

Septembrī ar VP priekšnieka Inta Ķuža pavēli amatpersona tika atvaļināta no dienesta VP.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga aģentūrai LETA sacīja, ka izmeklēšana turpinās, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šofera, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību. To, cik ilgā laikā policija izmeklēšanu varētu pabeigt, VP pārstāve pagaidām atturējās prognozēt.

Jau vēstīts, ka šovasar Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
RS izziņo izmaiņas 18. novembrī: uzzini par sabiedrisko transportu un stāvvietām
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Notiesātais Bērziņš ST apstrīd liegumu cietumā lietot datoru jeb “portatīvo skaitļotāju”
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Ekonomika
Darbaspēka rezerves izsīkst, tā turpināt nevar – ekonomisti par bezdarbu un nodarbinātību
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
4 stundas