×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
24. oktobris, 2017
Drukāt

Ivana lietā bezdarbībā vainoto policisti atbrīvo no darba (8)

Foto: VPFoto: VP

Ilustratīvs attēls

Par bezdarbību saistībā jūlija traģiskajiem notikumiem, kad bija pazudis un vēlāk atrasts miris piecus gadus vecais liepājnieks Ivans Berladins, no dienesta Valsts policijā (VP) atbrīvota policijas darbiniece, apstiprināja Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Policijas darbiniece, kura palaida garām informāciju, ka mazais zēns nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā, veica dienesta pienākumus VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Operatīvās vadības nodaļā.

VP jau iepriekš informēja, ka kāda policijas amatpersona, pieņemot informāciju par iespējamo bērna atrašanās vietu iepriekšējā dienā, ko it kā esot apgalvojis cits cilvēks, nenodeva šo informāciju tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas un neveicot normatīvajos aktos paredzētās darbības. Pret minēto VP amatpersonu IDB tika ierosināts kriminālprocess par iespējamu valsts amatpersonas bezdarbību un jūlijā tika piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt konkrētu amatu.

Septembrī ar VP priekšnieka Inta Ķuža pavēli amatpersona tika atvaļināta no dienesta VP.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga aģentūrai LETA sacīja, ka izmeklēšana turpinās, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šofera, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību. To, cik ilgā laikā policija izmeklēšanu varētu pabeigt, VP pārstāve pagaidām atturējās prognozēt.

Jau vēstīts, ka šovasar Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Un kad kriminálá tiesa bús mátei? Viņa ir pirmá un vienígá atbildígá persona. Ja bútu kártíga máte, nebútu vainígie pa pasauli jámeklé. Bérns regulári viens klejoja. Já, bet kas par to, nekas taču nenotika. Tad, kad notika, atradísim citus vainígos, jo visai pasaulei ir pienákums svešus bérnus pieskatít. Nebrínítos, ja LV krimináli sodís brívprátígos meklétájus par to, ka neatrada pirmajá diená.

 2. Apsurdu likumi! Slepkavas attiesā no valsts tūkstošiem eur, bezatbildīgu vecāku vietā soda pilsoņus kuri pildot mātes nolaidības sekas meklē viņas bērnu. Policijas vietā žurnālisti atklāj nelikumības, mīlzīgu naudu krāpšanas gadījumus utt, bet soda 90 gadīgu omīti pvn shēmas istrādē un krāpšanā par puķu tirgošanu uz ielas stūra…utt

 3. nu no vienas puses Atbildēt

  protams ka amata pienakumu nepildišana, kas iespējams noved pie bērna bojāejas ir slikta lieta, bet no otras puses vainigi ir tik un vienigi vecāki, kuriem nekādas sods nav tikai- “viņi jau tāpat ciešs”, kamer viņu vainas dēļ bērns miris un policistei ari karjera beigusies…..

 4. Notikumu reģistrācijai un caurlūkošanai jābūt nevis viena, bet vairāku cilvēku pārraudzībā. Jo viens redz to ko neredz otrs un otraadi.

 5. Nu tas ta paliek uz vecaku sirdsapzina

 6. sviests, ja māte tik slikta, tad ko dara BT un SOCI? par ko sanem algu? Runa iet par bērna dzīvību, bet atbildīgajām personam pie kājas, jo bija brīvdienas..
  ja tas būtu jūsu bērns, arī tad teiktu vainīgie nav? TĀ IR BEZATBILDĪBA!

 7. Neviens cits te nav vainīgs,kā tikai vecāki.Nevajag meklēt bez vainas vainīgos !!! Te jau zirgam pat jāsmejas ! Ja jau vecāki nav vainīgi ,tad ,lai turpmāk visi tā dara, un atstāj savus mazuļus-tas būs tikai apsveicami ,ja jau Ivana vecāki nav vainīgi,tad neviens nav vainīgs.Mamma, tāda ,,DZEGUZE,, lidinājās pie brūtgāna,jo mājās, viņa pat nebija.Kur skatās kaimiņi un sabiedrība – droši vien,ka tā dara tikai mīļā miera labad ! VIENKĀRŠI,, SUPER,, mammīte !!!!

 8. Vislielakie vaininieki ir bezatbildigie vecaki.Un kads sods viniem?

Draugiem Facebook Twitter Google+