×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2013
Drukāt

Ivanišvili Igaunijas laikrakstam sola aiziet no politikas tūlīt pēc Saakašvili

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Gruzijas premjerministrs Bidzina Ivanišvili intervijā, kas publicēta Igaunijas laikrakstā “Postimees”, apsolījis, ka atstās politiku jau vairākas dienas pēc tam, kad prezidenta amatā vairs nebūs Mihails Saakašvili un būs notikušas jaunas prezidenta vēlēšanas.

“Es gatavojos drīzumā aiziet no politikas. Tiklīdz aizies Saakašvili un notiks jaunas prezidenta vēlēšanas, es [politikā] nepalikšu vairāk kā dažas dienas,” laikrakstam “Postimees” sacījis Ivanišvili.

Viņš uzsvēris, ka nevēlas, lai likme vienmēr tiktu likta uz vienu cilvēku, “jo tas būtu slikti politikai Gruzijā”.

“Vissvarīgākie ir šie trīs amati,” teicis Ivanišvili, ar to domājot valsts prezidenta, parlamenta spīkera un premjerministra amatus.

“Es ticu, ka tie visi tiks tīriem cilvēkiem, demokrātiem. Ir nepieciešama arī briva tiesu sistēma, kā arī brīvi plašsaziņas līdzekļi. Vajadzīgas jaunas asinis,” sacījis Gruzijas premjerministrs.

Prezidenta vēlēšanas Gruzijā notiks oktobrī.

Ivanišvili  vadītā koalīcija “Gruzīnu sapnis” 1.oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarēja prezidenta Mihaila Saakašvili  partiju “Vienotā nacionālā kustība”, izbeidzot tās valdīšanu, kas ilga kopš 2003.gada tā sauktās rožu revolūcijas laika.

Iepriekš Ivanišvili solīja, ka aizies no aktīvās politikas 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+