×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

Ivanišvili paziņo par Saakašvili atbalstītāju vajāšanas pārtraukšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Gruzijas premjerministrs Bidzina Ivanišvili Jaungada uzrunā paziņojis, ka tiek pārtraukta prezidenta Mihaila Saakašvili atbalstītāju vajāšana, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”, atsaucoties uz Gruzijas telekanāliem.

“Process ir beidzies. Vardarbības un melu sistēma ir sakauta, un tagad mums ir jāpiedod visiem tiem, kas – pēc savas vēlēšanās vai nē – tomēr ir piedalījušies šajā sistēmā. Mums viņiem ir jāpiedod un jāizdomā kas līdzīgs amnestijai,” sacīja Ivanišvili. Vēl pēdējā vecā gada dienā premjers telekanālā “Kavkasia” tiešajā ēterā deklarēja, ka 2012. gads “bijis Gruzijas tautas uzvaras gads pār Saakašvili režīmu”, piebilstot, ka “Saakašvili režīms balstījās uz meliem, vardarbību un sabiedriskajām attiecībām”. Savukārt 27. decembrī intervijā telekanālam “Imedi” premjers atzina, ka pats personīgi provocējis Saakašvili tuvākā loka cilvēku arestus. Ivanišvili sacīja, ka varējis likt šķēršļus arestiem, bet apzināti to nav darījis.

Gruzijā pēdējā laikā tiek apspriesta iespēja, ka Saakašvili varētu atlaist parlamentu un izsludināt jaunas vēlēšanas. Atbilstoši konstitūcijai prezidents to var darīt sešus mēnešus pēc parlamenta jaunā sasaukuma darba uzsākšanas, tas ir, 2013. gada aprīlī. Tostarp Gruzijas parlamentā 28. decembrī sākusies parakstu vākšana, atbalstot priekšlikumu par to, ka prezidents likumdevēju sapulci var atlaist jau pēc trim mēnešiem. Saakašvili nekādi parlamenta atlaišanas iespējas nav komentējis, savukārt Ivanišvili skaidrojis, ka nav pret jaunu vēlēšanu sarīkošanu, norādot, ka viņa vadītās alianses “Gruzijas sapnis” reitingi ir krietni augstāki par Saakašvili Vienotās nacionālās kustības reitingiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+