×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Ivanišvili pirmo braucienu plāno uz ASV

Foto - AFPFoto - AFP

Gruzijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās koalīcijas “Gruzijas sapnis” līderis Bidzina Ivanišvili paziņoja, ka, kļuvis par premjerministru, savā pirmajā ārzemju braucienā dosies uz Vašingtonu.

Paziņojuma mērķis acīmredzot ir vēlēšanās kliedēt priekšstatu par Ivanišvili kā promaskavisku politiķi, kas pieļaus Krievijas ietekmes vairošanos. Ivanišvili apliecināja, ka ASV ir Gruzijas “nozīmīgākais partneris un draugs”. Tostarp “Gruzijas sapņa” līdera preses pārstāve apliecināja, ka Vašingtonas vizīte pagaidām ir plānošanas fāzē. “Viņa pirmais ārzemju brauciens būs uz Vašingtonu. Pagaidām ir pāragri runāt par vizītes laiku un citām detaļām,” sacīja Maija Pandžikidze.

Kopš Gruzijas un Krievijas kara, kurā Tbilisi zaudēja savas separātiskās provinces, Kremlis ar Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili attiecies runāt. Maskava tagad pauž piesardzīgu gandarījumu par opozīcijas uzvaru parlamenta vēlēšanās, norādot, ka tā paver iespējas dialoga atjaunošanai ar Tbilisi. Tostarp Krievijas Ārlietu ministrija apliecināja, ka attiecībā uz Ivanišvili aicināšanu uz Maskavu pagaidām nekādu plānu nav. “Es šo jautājumu atstātu atklātu. Viņi joprojām skaita balsis,” sacīja ministrijas pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs. “Skatīsimies, kā veidojas valdība, kas rīkosies un kā, un tad mēs izdarīsim zināmus secinājumus.”

Ivanišvili Krievijā nopelnījis 6,4 miljardus dolāru, tomēr savus īpašumus tur pirms vēlēšanām pārdevis, izskanot apsūdzībām, ka viņa politiskās aktivitātes ir Kremļa projekts, kura mērķis ir nepieļaut Gruzijas iestāšanos NATO un Eiropas Savienībā.

Parlamenta vēlēšanās Gruzijā uzvarēja miljardiera Ivanišvili vadītā opozīcijas koalīcija “Gruzijas sapnis”, sakaujot pašreizējā prezidenta Saakašvili Apvienoto nacionālo kustību. Parlamentā, kurā pavisam ir 150 vietas, “Gruzijas sapnim” būs 83, bet Apvienotajai nacionālajai kustībai – 67 deputāti. Saakašvili jau otrdien atzina sakāvi vēlēšanās un solīja Ivanišvili palīdzēt izveidot jauno valdību. Izklāstot savas ārpolitikas prioritātes, Ivanišvili pēc vēlēšanām atzina, ka vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju, taču vienlaikus uzsvēra vēlmi iestāties NATO, pret ko Maskava vienmēr kategoriski iebildusi. “Mums jānormalizē attiecības ar Krieviju, taču mūsu stratēģija kļūt par NATO dalībvalsti netiks pavērsta pretējā virzienā,” norādīja vēlēšanu uzvarētājs. “Ja jūs man vaicājat, Amerika vai Krievija, es saku, ka mums nepieciešamas labas attiecības ar visiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+