Pasaulē

Ivanka Trampa Berlīnē spiesta aizstāvēt tēvu 2

Reuters/LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa meita Ivanka Trampa, otrdien kā ASV “pirmā meita” piedaloties sieviešu samitā Berlīnē līdz ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un citām līderēm, bija spiesta aizstāvēt sava tēva attieksmi pret sievietēm.

Savā ārzemju debijā piedaloties šajā “lielā divdesmitnieka” (G20) sieviešu diskusijā, Ivanka Trampa izpelnījās aizturētus smieklus, kad viņa uzslavēja “tēva atbalstu” sieviešu lietai un raksturoja viņu “kā cīnītāju, kas atbalsta ģimenes un dod iespēju tām uzplaukt”.

Diskusijas vadītāja – kāda finanšu žurnāliste – iejaucās, sakot, ka Trampa “publiski izrādīta attieksme pret sievietēm … var likt apšaubīt, vai viņš ir tāds sieviešu iespēju atbalstītājs”.

“Es noteikti esmu dzirdējusi par šo kritiku no mediju puses, un tā ir turpinājusies visu laiku,” atbildēja 35 gadus vecā Ivanka.

“Tomēr es zinu no personīgās pieredzes, ka .. tūkstošiem sieviešu, kas desmitiem gadu strādājušas kopā ar manu tēvu vai viņa labā, kad viņš darbojās privātajā sektorā, ir apliecinājums viņa ticībai un stingrajai pārliecībai par sieviešu potenciālu un viņu spēju paveikt darbu tikpat labi, kā to izdarītu vīrietis,” sacīja Trampa meita.

“Es kā meita varu runāt personīgā līmenī, zinot, ka viņš mani iedrošināja un deva man iespēju uzplaukt. Es uzaugu namā, kur nebija nekādu barjeru tam, ko es spēju sasniegt ar savu neatlaidību un savu sīkstumu … Nebija nekādas atšķirības starp mani un maniem brāļiem,” teica Ivanka Trampa.

Bijusī modele Ivanka, kas uzsākusi savu modes produktu līniju, ir strādājusi sava tēva firmā, un viņai tagad ir birojs Baltajā namā.

Savā pirmajā oficiālajā braucienā “pirmās meitas” lomā viņa piedalījās samitā par sieviešu ekonomiskām iespējām un uzņēmējdarbību, starp kura dalībniecēm bija arī Starptautiskā valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīna Lagarda un Nīderlandes karaliene Maksima.

Ivanka iepriekš bija tikusies ar Merkeli martā Baltajā namā, kad tur notika biznesa līderu sarunas par arodizglītību un darbaspēka attīstību.

LA.lv