Foto – Juris Kalniņš

Ivanovam pirmais tituls 0

Latvijas motokrosa čempiona titulu prestižākajā MX1 klasē sev pirmo reizi nodrošinājis Dāvis Ivanovs (attēlā). Čempionāta piektajā posmā Ezerkalnu trasē Cēsīs viņš pēc 30 sekunžu soda piešķiršanas Ivo Šteinbergam pirmajā braucienā no trešās vietas pakāpās uz otro, otrajā uzvarēja un kopvērtējumā vairs nav pārspējams.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

Ivanovs šosezon goda pjedestālā uzkāpis pēc visiem desmit līdz šim aizvadītajiem braucieniem. Augusts Justs regulāri startē pasaules čempionātā, tādēļ pašmāju kopvērtējumā nepiedalās, bet Cēsīs finišēja pirmais un otrais, otro vietu izcīnot arī abu braucienu summā, trešo – Šteinbergs un čempionāta kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu. Pirms pēdējā posma, kas 22. septembrī notiks Ķegumā, trešais ir Lauris Freibergs, bet čempiona titulu zaudējušais Dāvis Līvs rokas savainojuma dēļ Cēsīs nepiedalījās otrajā braucienā un kopvērtējumā atkāpās uz ceturto vietu.

MX2 klasē startēja pasaules un Eiropas junioru čempions Pauls Jonass, turklāt pirmo reizi uz motocikla ar 250 kubikcentimetru dzinēju. Iznākums perfekts – divas pārliecinošas uzvaras, par 24 un 26 sekundēm apsteidzot Latvijas izlases dalībnieku Robertu Justu, kurš MX2 klasē cīnās pasaules čempionātā. Abas reizes trešais finišēja igaunis Juss Lānso. Ekipāžu klasē favorītu statusu apliecināja pasaules čempionāta medaļu pretendenti Joris Hendrikss no Beļģijas un Kaspars Liepiņš, uzvarot abos braucienos. Otrajā vietā igauņi Margo Sonns un Tanels Koivs, trešie – Modris Štelle un Artūrs Linters. Sacensībās pārējās klasēs uzvarēja Raimonds Baltgalvis (seniori), Jānis Vilders (veterāni), Elvis Bartkevičs (iesācēji), Dāvis Kurmis (“A14+”), Ronalds Baldiņš (“A30+”), Prīts Jarvlo (kvadri), Mikols Baranausks (85 kub. cm) un Meiko Vētiks (65 kub. cm).