Latvijā
Sabiedrība

Īvāns: Bez LTF nekādas simtgades nebūtu, bet to nepiemin svētku programmā 16


Dainis Īvāns
Dainis Īvāns
Foto – Timurs Subhankulovs

“Nevienā valdības simtgades programmā nav iekļauts fakts, ka pirms 30 gadiem nodibināta Tautas fronte. Tas bija mūsu garaspēka karaspēks, bez tā nebūtu bijis nekādas simtgades, neko mēs šeit nesvinētu un droši vien pat nerunātu latviešu valodā!” pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns norādīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

D.Īvāns atklāja, ka ir sūdzējies premjeram, tomēr valsts amatpersonas bijušas neatsaucīgas. “Mēs uzrakstījām vēstuli Ministru prezidentam un citām amatpersonām, un nav nekādas atbildes. Valsts nedara pilnīgi neko,” kritizēja D.Īvāns.

Saistītie raksti

Viņš arī norādīja, ka vairākas iepriekšējās valdības atzīmējušas Tautas frontes jubilejas: “Aigara Kalvīša laikā tika izveidota speciāla valdības komisija – toreiz bija 20 gadi Tautas frontei. 25 gadu jubilejā bija Valda Dombrovska valdības komisija. Dažādas valdības, bet apziņa bija, ka tas ir fundaments, uz kura stāv valsts.”

Īvāns uzskata, ka tagadējā valdība ignorē vēsturi. “Piepeši tagad ir kaut kāda šļūkšana pagātnē un mēģināšana ignorēt to, ka Latvija savu brīvību ir izcīnījusi,” raidījumā sacīja D.Īvāns.

LA.lv