×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Īvāns: Bez LTF nekādas simtgades nebūtu, bet to nepiemin svētku programmā (27)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Dainis Īvāns

“Nevienā valdības simtgades programmā nav iekļauts fakts, ka pirms 30 gadiem nodibināta Tautas fronte. Tas bija mūsu garaspēka karaspēks, bez tā nebūtu bijis nekādas simtgades, neko mēs šeit nesvinētu un droši vien pat nerunātu latviešu valodā!” pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns norādīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

D.Īvāns atklāja, ka ir sūdzējies premjeram, tomēr valsts amatpersonas bijušas neatsaucīgas. “Mēs uzrakstījām vēstuli Ministru prezidentam un citām amatpersonām, un nav nekādas atbildes. Valsts nedara pilnīgi neko,” kritizēja D.Īvāns.

Viņš arī norādīja, ka vairākas iepriekšējās valdības atzīmējušas Tautas frontes jubilejas: “Aigara Kalvīša laikā tika izveidota speciāla valdības komisija – toreiz bija 20 gadi Tautas frontei. 25 gadu jubilejā bija Valda Dombrovska valdības komisija. Dažādas valdības, bet apziņa bija, ka tas ir fundaments, uz kura stāv valsts.”

Īvāns uzskata, ka tagadējā valdība ignorē vēsturi. “Piepeši tagad ir kaut kāda šļūkšana pagātnē un mēģināšana ignorēt to, ka Latvija savu brīvību ir izcīnījusi,” raidījumā sacīja D.Īvāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Nevajag jaukt valsts simtgadi ar Melbārdes kliķes balagānu, un miers. Tauta savus svētkus nosvinēs par spīti KM baltā galdauta murgiem.

 2. Principā šim faktam bija jābūt izceltam ceļā uz LV neatkarību!

 3. Kāda vēl tur LTF, ja pat īstenos 100gades iespējamības autorus – Latviešu strēlniekus pieminēt nav ļauts.

 4. LTF nebutu

 5. Bet kā būs ar to faktu, ka Īvāns RD bija koalīcijā kopā ar PCTVL un viņa partija kopā ar Lužkovu grieza lenti Maskavas nama atklāšanā?

 6. Pilns ar atsaldeņiem, aizgājis tik tālu, ka apstrīd tautas atmodas nozīmi un kas vē trakāk, piedevē atmodu kā čekas radītu produktu, es varu iedomāties kā Rubiks ar Ždanoku ņirdz un sit plaukstas.

 7. Tautas fronte uzsāka darbu un darbojās stingrā kompartijas CK un VDK kontrolē. DĪvāns gāja regulāri uz Ceku atskaitīties un trīcošām kājām sēdēja ideoloģiskā sekretāra priekštelpā. “Varonis”, kad sākās jukas, aizlaidās uz Zviedriju un sieviņa aizlaidās ar miesassargu.

 8. Visu cieņu, Daini! Toreiz un tagad.

 9. Var jau portālos un presē rakstīt pasakas, bet tauta jau sen ir sapratusi, ka TF organizēja VDK un PSKP. Kamēr jūs turpiniet melot nekādas cieņas no tautas puses nebūs.

  • tāpēc ka citi varianti neietu cauri arī dēļ resursiem
   tad nu pārkārtojās, tiem kam atkal likās ka pārpārkārtojās uzrīkoja mazu atvadu ballīti 1991 aug

 10. Nepateicība – pasaules alga. Ja LTF būtu 1990.g. maijā piekrituši aicinājumam rīkot tautas nobalsošanu-referendumu par 4.maija deklarāciju, tad pašlaik LTF būtu visās programmās pirmajā goda vietā.

 11. Varnešiem jau neēri jautājumi – biji LTF, biji uz barikādēm = ja atsēdējas un gaidija iznākumu ar domu, ja būs tad man tiks – ja nebūs tas tos vedīs uz lāču zemēm un atkal tiks…
  ja viernkāršāk varnesīem ribjas to LTF un barikādes pieminēt un šei viņi ļoti labi līdzinās interfrontei – jā abiem skati uz Kremli pat šodien…

 12. Angļu valoda ir lielāks drauds nekā krievu valoda.Tagad simtgades dziesmas dziedam angliski,norādījumus saņemam no Briseles.Krievu valoda tik masīvi mūs nekad neapdraudēja kā tagad viss tiek angliskots.Pirmie neatkarības cīnītāji bija Helsinki 86,LNNK,Vides aizsardzības klubs un kad sāka brukt PSSR tad komunisti nodibināja Tautas fronti kura paņēma savā kontrolē iepriekšminētās organizācijas.Nepelnīti aizmirstam pirmās brīvības cīnītāju vienības.

 13. No šodienas skata Tautas Frontē bija pilns ar vecajiem čekistiem.

 14. Mājās mani parasti sauc par Manpisānu Ontūnu. Bet draugi mani apzīmēarī par “Lumpenīti”. Jūs variet mani saukt arī par Lielo Jāni, kaut gan mans “jānis” nemaz tik liels nav …

 15. Daini, vai Jūs neesat ievērojis, ka pēdējos gados, no mūsu valts ienaidnieku puses, nekaunīgi sagrozot vēsturiskos faktus, tiek tiražēts absurds viedoklis, ka Tautas fronte ir tikai komunistu, Gorbačova, čekistu utt. dibinājums.
  Bez TF nebūtu Atmodas. Nebūtu neatkarības atjaunošanas.

 16. Šodien tak vairs neslēpj, ka Tautas fronti dibināja pēc Gorbačova norādījumiem un vadošoss darbiniekus frontei izvēlējās Gorbunovs ar Juhansonu.
  Simtgade būtu tā kā tā, iespējams, arī bez Gorbačova, nerunājot nemaz par Īvānu. Pēc nolīguma PSRS okupantiem Baltijā bija atļauts uzturēties, liekas 40 gadu. Tautas frontes uzdevums bija mobilizēt visus iespējamos spēkus, lai Latvija pa to burzmu neizietu no Krievijas kontroles. Ne jau radošā inteliģencet to zināja, bet vadoņi gan.

 17. Ko Īvāns īsti grib? Lai godā viņu? Interesanti, kāda Tautas fronte bija Tadžikijā vai Turmenistanā? Bet šodien līdzās neatkarīgajām Baltijas valstīm ir arī neatkarīgās Tadžikistāna, Turkmenistāna, Kazahstāna u.c.
  Nevajag domāt, ka kāds ir paveicis kaut ko īpašu, vienkārši bija pienācis laiks. Andris Mētra, bijušais PSRS politieslodzītais,

 18. Re ku' mana cepurīte, iemetiet man medālīti! Atbildēt

  Vai PSRS bez tautas frontes nebūtu sabrukusi? Par tautas fronti dažs smīnēja jau tolaik, bet atverot čekas maisus, visticamāk, būs vēl jautrāk …

 19. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.” 😉

  =======

  “Latviet’s es’u!!!…”
  ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
  “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

  ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
  Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

  Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
  Kompartijas locekļos,
  Vodku strēbu, voblu riju,
  Kamēr – tiku partorgos.
  Prezidijos (p)ielaists tiku,
  Kongresos un plēnumos,
  Tribīnēs par politiku,
  Inteļigentna izpaudos.
  Speczakazus izpildīju,
  “Klauvētāju” aģentos ~
  “Čekas” biedriem nostučīju,
  VISU(s) savos “(d)anosos”.
  Specpajoku (p)iepelnīju,
  Cepot “presei” šedevrus,
  Kuros šķidri aptaisīju,
  “Nepareizos” tautiešus.
  Ulmaņlaikus nolādēju,
  Pad(u)mjvaru slavējot,
  “Goda bļembu” izkaulēju,
  Pufaikai šo piespraužot…

  Komuņagu “valsti” cēlu,
  Čut ne nabu uzraudams ~
  Tuč-tuč attapos par vēlu,
  Partbiļeti bučodams:
  Trešā Atmoda man teju,
  Nahrenizēs “karjeru” ~
  Nācās fiksi “mainīt seju &
  Mest uz riņķi kažoku”…
  Tagad – atkal latviet’s es’u,
  Kurš par “valsti” stāv un krīt!
  (Kaut kā ikdienišķo desu,
  Jāmango, jo – gribas rīt…)
  Latviet’s es’u “firmās” (svešās),
  Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
  Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
  (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
  Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
  Skaitos (vismaz – formāli):
  Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
  Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

  Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
  Lai vai kādas varas nāks ~
  Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
  (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
  Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
  “Prodžektos” liek “prom(a)ucēt”,
  Kāpēc sīkas purva dēles,
  Piezīžas, kur tik’ var spēt:
  Po(fig), vai no austrumkraja,
  “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
  Vai no rietumširmja haja,
  Zombēt “virsvērtības” sāk ~
  Latviet’s “elastīgi” klanās,
  (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
  Fiksi bučot …(roku) manās,
  VISIEM, kas to paģērēs.
  (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
  Latviet’s priecīgs andelēt,
  Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
  Rubļos / centos “konvertēt”…)

  “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Na(fig) spešal gruzīt stresu,
  KĀDS es “galvu nolikšu”…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 20. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 21. Laicīgi vajadzēja draudzēties ar kultūras ministri un centru funkcionāriem. Ļoti vienkārši.

Draugiem Facebook Twitter Google+