Kultūra
Teātris un kino

Ivara Kalniņa jubilejas vakars Latgales vēstniecībā “Gors”0

Foto – Aleksandrs Ļebeds

Latgales vēstniecībā “Gors” 18. augustā VI starptautiskā Baltijas valstu īsfilmu kinofestivālā “Open Place 2018” notiks festivāla goda prezidenta aktiera Ivara Kalniņa jubilejas koncerts. Aktieris ir goda prezidents no pirmā festivāla, kas norisinājās 2013. gadā.

Šis ir aktiera I. Kalniņa 70 gadu jubilejas gads. “Ivars Kalniņš ir festivāla goda prezidents un ar festivālu ir kopā kopš tā pirmsākumiem. Visus gadus festivāls ir sācies ar īpašo Ivara Kalniņa atklāšanas runu. Aktieris vienmēr aktīvi apmeklē filmu skates,” stāsta festivāla rīkotāja Iveta Graudiņa un atklāj: “Tā kā šis ir aktiera jubilejas gads, mēs vēlējāmies arī tādu īpašu vakaru viņam. Tas noteikti nebūs skaļš, vērienīgs šovs. Tas vairāk būs kā sarunu vakars jubilāram ar skatītājiem. Tādā intīmā, pieklusinātā atmosfērā.”

Šajā vakarā ar jubilāru uz skatuves būs tie aktieri, kas šogad ir festivāla žūrijā un tā laikā ir Rēzeknē. Koncertā piedalīsies Andris Bulis, Dita Lūriņa, Sarmīte Rubule, Ēriks Upenieks, Mārtiņš Vilsons un Krievijas aktieri Sergejs Muhins, Olga Ostroumova. Koncertu vadīs kino un teātra aktieris Edijs Zalaks. “Ar aktieri Mārtiņu Vilsonu, kas šogad ir festivāla žūrijas prezidents, jubilāram ir bijušas kopīgas uzstāšanās un arī šajā vakarā viņi ar ko īpašu pārsteigs skatītājus. Arī iepriekšējos festivālos I. Kalniņš ir dziedājis, bet šogad, iespējams, būs arī ģitārspēle,” stāsta I. Graudiņa. Pašmāju skatuves mākslas cienītājiem palicis atmiņā aktieru kvartets “Mūžīgais unisons”, kur viens no dalībniekiem bija arī I. Kalniņš. Savas radošās darbības laikā aktieris ierakstījis trīs albumus – “Asinsbalss”, “Pūra lāde”, “Tikšanās”.

Aktieris ir piedalījies daudzās latviešu un krievu kino un televīzijas filmās, taču beidzamajos gados pārsvarā filmējies krievu televīzijas seriālos. 18. augusta vakarā, ārpuskonkursa filmu skatē, būs īpaša pirmizrāde Latvijā režisora Mihaila Dovženko 2018. gadā uzņemtajai filmai “Īsie viļņi”, kurā spēlē arī aktieris I. Kalniņš. Filmu cienītāji noteikti atcerēsies I. Kalniņa spēli filmās “Teātris”, “Uzticamais draugs Sančo”, “Ābols upē”, “Dāvanas pa telefonu”, “Nepabeigtās vakariņas”, “Agrā rūsa”, “Zem apgāztā mēness”, “Tās dullās Paulīnes dēļ”, “Likteņdzirnas” un citās.

 

18. VIII 19.30 Latgales vēstniecība “Gors”, Rēzeknē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 9

Vairāk informācijas www.openplace.lv

LA.lv