Kultūra
Teātris un kino

Ivara Selecka filmu “Turpinājums” šonedēļ rādīs festivālā Zagrebā0

Publicitātes foto

Šonedēļ, 24. februārī, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā sāksies 15. starptautiskais dokumentālo filmu festivāls “ZagrebDox”, kas programmā iekļāvis divas studijā “Mistrus Media” tapušas filmas – Ivara Selecka un Sergeja Lozņicas darbus, informē Nacionālais kino centrs.

Ivaram Seleckim festivālā plānots arī pasniegt godināšanas balvu.

Starptautiskais dokumentālo filmu festivāls “ZagrebDox” izveidots 2005. gadā un ir lielākais dokumentālo filmu festivāls Dienvidaustrumeiropā, tas demonstrē labākās pēdējo gadu filmas un to apmeklē apmēram 20 000 skatītāju.

Šogad pavisam festivālā tiks demonstrētas vairāk nekā simt dokumentālās pilnmetrāžas un īsfilmas, festivāls norisināsies līdz pat 3. martam.

Latvijas dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka Simtgades filma “Turpinājums” tiks demonstrēta skatē “Master of Dox”, filmas seansi paredzēti 25. februārī un 1. martā.

Festivāla viesiem būs iespēja satikties ar režisoru, kuram festivāls ZagrebDox paredzējis piešķirt festivāla speciālbalvu “My generation award”.

Saistītie raksti

Šajā festivāla sadaļā tiks demonstrētas arī Viktora Kasakovska, Nikolausa Geirhaltera, Pītera Džeksona filmas, tajā iekļauta arī Vitālija Manska filma “Putina liecinieki”, kas producēta Latvijā.

Savukārt Zagrebas festivāla retrospektīvas sadaļa šogad veltīta ukraiņu režisoram Sergejam Lozņicam, un viņa filmu programmā iekļauta arī 2014. gadā Rīgā uzņemtā dokumentālā īsfilma “Vecā ebreju kapsēta”, kas bija daļa no studijā “Mistrus Media” tapušā Eiropas režisoru dokumentālo īsfilmu kopprojekta “Pāri ceļiem un upei”.

LA.lv