Kultūra
Teātris un kino

Ivars Seleckis pēc 30 gadu pārtraukuma atkal prestižā Šveices festivālā0

Publicitātes foto

Šonedēļ latviešu kino klasiķis Ivars Seleckis ar filmu “Turpinājums”pieteicis sevi prestižajā dokumentālo filmu festivālā “Visions du Réel” Šveicē, Nionā, informē filmas radošā komanda.

Te starptautisko pirmizrādi piedzīvojusi ārvalstu kino skatītāju atzinīgi novērtētā filma “Turpinājums”, kas atlasīta festivāla “Grand Angle” konkursa programmā.

“Auditorija ļoti cilvēcīgi uzņēma filmu un bija ieinteresēta filmas varoņos, gribēja uzzināt vairāk par Latviju, kuru uztvēra kā ļoti tolerantu. Mēs dzirdējām komplimentus arī par filmas vizuālo valodu un muzikālo noformējumu,” no Šveices ziņo Ivars Seleckis.

Izcilajam režisoram šis kinofestivāls ir īpašs ne tikai tādēļ, ka tajā starptautiski debitē filma “Turpinājums”, bet arī tāpēc, ka tas ļāvis atgriezties atmiņās. 1987. gadā starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Nionā notika Baltijas dokumentālā kino retrospektīva, kur Eiropas kino skatītāji tika iepazīstināti ar Rietumos maz redzēto baltiešu dokumentālo kino. Tajā gadā festivālā bija iekļauta Ivara Selecka 1983. gada filma “Meklēju vīrieti”. Gremdējoties atmiņās, režisors paguvis arī iemūžināt īpašo sajūtu, kas viņu pārņēmusi, atgriežoties Nionā, un uzņemt “toreiz un tagad” bildi vēsturiskajā ielu krustojumā.

“Nionā smaržo citādi, kā atceros un biju iedomājies. Varbūt toreiz, tālajā 1987. gadā, gaiss bija citādāks. Varbūt vējš bija atnesis ezera smaržu. Un šķiet, ka putni vairāk dziedāja un koki nebija tik apcirpti, kaut kāds zaļums bija vairāk jūtams pi

LA.lv