Kultūra
Teātris un kino

Ivars Zviedris uzņēmis trilleri par mežizstrādes biznesu 0

Publicitātes foto

Dokumentālists Ivars Zviedris 50. dzimšanas dienā, 1. decembrī, aicina uz jaunās filmas “Zāģeri” pirmizrādi, LA.lv uzzināja Nacionālajā kino centrā.

No 2. decembra filma skatāma kinoteātra “Splendid Palace” repertuārā, bet biļetes vēl var iegādāties arī uz pirmizrādi.

“Koks ir Latvijas eksporta smagsvars, tomēr peļņa nav viegla. Uzņēmējs Romāns savā mežizstrādes biznesa vidē cenšas realizēt ideālo modeli, lai pasūtītājs ir apmierināts ar darba kvalitāti, bet strādnieks saņem regulāru un smagajam darbam adekvātu samaksu. Taču kokam ir divi gali. Pasūtītāji nemaksā, zāģi lūzt, zāģeri neievēro Romāna izstrādātos ētikas noteikumus. Smags darbs tālu prom no ģimenēm, kautiņi, dzeršana, necenzēta leksika, bēgšana un atgriešanās. Tikmēr mežs uz šo trilleri raugās no augšas un lēnām pārtop kailcirtē,”filmas sižetu rezumē režisors.

Režisors un operators Ivars Zviedris, kurš Vislatvijas popularitāti iekaroja ar filmu “Dokumentālists”par kolorīto Ķemeru purva iemītnieci Intu (2012, Lielais Kristaps kā labākajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai), jau kopš savām pirmajām filmām apliecina prasmi saprasties ar tā sauktajiem vienkāršajiem cilvēkiem. Savu pirmo Lielo Kristapu Ivars Zviedris saņēma 2009. gadā par dokumentālo filmu “Bēgums”, kas stāsta par Latvijas viesstrādniekiem, gliemežu lasītājiem Īrijā (Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma), šajā tematikā iederas arī “Atnāc, Ērik!”(2005), divas ciklā Latvijas kods uzņemtās īsfilmas “Štābs Ipiķi”(2013) un “Rezidenti”(2017), šobrīd Ivars Zviedris turpina darbu pie Nacionālā Kino centra finansētas dokumentālās filmas “Valkātājs”– par situāciju Latvijas pierobežā, kur nelegāla cilvēku pārvešana no vienas valsts uz otru jau kļūst par pastāvīgu profesiju.

Filmas “Zāģeri”līdzautors ir režisors Andris Kalnozols, kurš pats kādu laiku strādājis mežā.

Tuvākie filmas seansi pēc pirmizrādes kinoteātrī “Splendid Palace”– sestdien, 2. decembrī, plkst. 12.30 un svētdien, 3. decembrī, plkst. 16:15.

LA.lv