×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. februāris, 2014
Drukāt

Vai vienā dzīvžogā sader dažādu krāsu īves?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Vai vienā dzīvžogā varētu stādīt īves ar zaļām un dzeltenām 
skujām?” L. Āboliņa Durbes novadā

Var jau būt, ka šāds gobelēnam līdzīgs īvju dzīvžogs izskatītos ļoti labi, tomēr z/s “Ozoli” kokaudzētavas īpašnieks Indulis Branaburgs ir skeptiski noskaņots. Īves diezgan bieži izmanto pilsētu apstādījumos Rietumeiropā. Tās labi pacieš vainaga veidošanu, tāpēc ir piemērotas cirptu dzīvžogu un topiāriju (ģeometriskas vai dzīvnieku figūras) veidošanai. Tomēr pie mums īves aug daudz lēnāk nekā Īrijā vai Anglijā.

Visgausāk aug tieši šķirnes ar dzeltenām skujām, piemēram, 
‘Aureovariegata’. Īves ar zaļām skujām pieaugumu veido ātrāk, vairāk nekā desmit gadu vecumā sasniedz apmēram pusotra metra garumu. Latvijas klimata apstākļos īves ar dzeltenām skujām ziemās mēdz apsalt, kā arī apdegt pavasara saulē, tāpēc ziemā tām vēlams skuju vai cita skraja materiāla piesegums.

Ja vēlas izveidot mūžzaļu skuju koku dzīvžogu, kas saglabātu zaļumu visu gadu, labāk izmantot zaļās īves, taču ne šķirnes ar piltuvveida vainagu. Tās labi augs nedaudz noēnotā vietā, kur tās neapspīd pusdienas saule.

Atšķirībā no citiem skuju kokiem īvēm nav nepieciešama skāba augsne, tomēr zemei ir bagātīgi jāsatur trūdvielas un jābūt ūdenscaurlaidīgai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+