Kultūra
Mūzika

Iveta Apkalna un “Kremerata Baltica” Eiropas koncerttūri sāks Rēzeknē0

Foto: Juris Zīģelis

Svētdien, 4. novembrī, Latgales vēstniecībā GORS kopīgo Eiropas koncerttūri sāks kamerorķestris “Kremerata Baltica” un ērģelniece Iveta Apkalna, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Mūziķu koncerts Rēzeknē būs vienīgais koncerttūres “Bahs un Baltija” koncerts Latvijā. Novembrī Ivetas Apkalnas un “Kremerata Baltica” Eiropas koncerttūrē iecerēti astoņi koncerti – pirmais izskanēs Rēzeknē, Latvijā, bet pēc tam mūziķi dosies uz Austriju un Vāciju, 12. novembrī koncertējot arī Hamburgas Elbas Filharmonijā, kur Apkalna ir goda ērģelniece, bet 13. novembrī koncerttūre noslēgsies Vācijas pilsētā Leverkūzenē.

Koncerta programmā līdzās Johana Sebastiāna Baha “Čakona” no Partitas nr. 2 izskanēs igauņu komponista Lepo Sumera Simfonija stīgām un sitaminstrumentiem un latviešu komponistu darbi – Pētera Vaska simfonija “Balsis” un Ērika Ešenvalda opuss ērģelēm un stīgu orķestrim “Okeāna balss”.

Kopš 2015. gada Latgales vēstniecībā GORS notiek starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kura mākslinieciskā vadītāja ir tieši Iveta Apkalna. Šogad festivālam radošā pauze, ko ērģelniece un Latgales vēstniecības GORS komanda “kompensē” gan ar koncertuzveduma “Viens prāts ar otru”, kurā līdz ar bērniem un Ivetu darbojas arī Renārs Kaupers, notikušajām izrādēm Rēzeknē un Rīgā, gan 4. novembrī gaidāmo “Kremerata Baltica” un Ivetas Apkalnas koncertu.

Taču 2019. gadā festivāls “ORGANismi” notiks no 7. līdz 13. oktobrim, piedaloties arī Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un vācu džeza ērģelniecei Barbarai Dennerleinai.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Nedēļas nogalē pilis un muižas vērs durvis tradicionālajai Leģendu naktij
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Čaka mēnesis: pasniegs Aleksandra Čaka balvu; Lielbritānijā iznākusi viņa dzejas izlase
7 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Lielajā dzintarā” sastapsies Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un LSO
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Daugavpilī labots nacionālais siltuma rekords
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
2 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
28 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 3
2 stundas