×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Ivetas Vecenānes dzintara gobelēni uzmirdz Tukumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 9. janvāra Tukuma Audēju darbnīcā apskatāma Ivetas Vecenānes tekstilizstāde “Dzintara pavediens”, LA.lv uzzināja muzejā.

Iveta Vecenāne saviem mākslas darbiem un instalācijām izmanto Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieces Dr. Ingas Ļašenko augstās tehnoloģijās radīto dzintara diegu, parādot senā materiāla mūsdienu iespējas. Ivetas un Ingas pirmais kopdarbs, instalācija “Kas dzintaram vēl prātā”, tapa kā “Rīga 2014” projekts, kas joprojām rada lielu skatītāju interesi dažādās valstīs.

Mākslinieces darbi pabijuši ne tikai Rīgā, Cēsīs, Ventspilī un tagad arī Tukumā, bet arī Igaunijā, Lietuvā, Romā, Prāgā, Ukrainā, Somijā, Krievijā, ASV, Uzbekistānā un citur. Mākslinieces gobelēns “The Bowl” 2014. gadā eksponēts Francijas pilsētā Anžē līdzās pasaulē slavenu vecmeistaru darbiem.

Dzintara diegu savos darbos māksliniece kombinē kopā ar citām šķiedrām – kašmiru, zīdu, linu un vilnu. Izstādē Audēju darbnīcā apskatāmi gobelēni, kuros manāmi dabas motīvi, kas uzrunā ar maigām, siltām krāsu kombinācijām, sievišķīgu vieglumu un dzintara burvību.

Līdzās unikālajiem gobelēniem ar ieausto dzintara pavedienu, Audēju darbnīcā apskatāmas Francijas institūta Latvijā informatīvas planšetes par izcilās latviešu zinātnieces Ingas Ļašenko izgudrojumu, bet papildus mirdzumu izstādei piešķir dzintara paraugi no Latvijas Dabas muzeja.

Izstāde “Dzintara pavediens” Tukuma Audēju darbnīcā apskatāma līdz 5. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+