Kadrs no video

Ivo Puriņš: Maiju kalendārs ir Dieva ritms 0

Nule klajā laistā Ivo Puriņa un Guntas Dauģes grāmata “Maiju kalendāra sakrālais laika cikls” nav sarežģīts, teorētisks un no dzīves atrauts burtu un dienu kārtojums – tā ir pašu izdzīvota pieredze, dienu no dienas ieklausoties sevī un pasaulē – kā tur pulsē laika enerģijas. Vēl dziļāku šo stāstu padara mākslinieka Roberta Blumberga veidotās ilustrācijas.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

“Maiju kalendārs ir Dieva ritms. Jā, tā paša Dieva — vienīgā, neaptveramā —, kas ir visa sākums, visa esība un nākotnes solījums. Es jūs neaģitēju uz ticību, nedibinu reliģiju un necenšos uzkāpt piramīdas virsotnē. Dievs ir tikai viens! Tas ir tas spēks, kuru mums, cilvēkiem, nav iespējams aptvert vai izskaidrot,” komentē autors Ivo Puriņš, piebilstot, ka grāmata rakstīta vairāk priekš rīcības cilvēkiem, nevis tiem, kas gaida, ka kritīs debesmanna.

Grāmatā teikts: “Mēs taču negaidām bumbierus aprīlī? Mēs zinām, ka tie vienkārši nevar tad vēl būt gatavi! Bet mēs gaidām mūža mīlestību, sapņu karjeru, dzīves jēgas apziņu, galīgi neesot kam tādam gatavi, galīgi nelaikā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Gunta Dauģe skaidro, ka daudz ko savā dzīvē – kaut vai, piemēram, to pašu mīlestību – mēs gribam tad, kad neesam vēl tai gatavi, jo nesaprotam, ka līdz tam vēl daudzi mazi solīši noejami. “Ja cilvēka ego ir tik milzīgs, ka pie viņa otrs cilvēks pat mājā nevar ienākt, kā viņš var būt gatavs kādu patiešām mīlēt? Grāmata ir par to, kā pamazām vilkt no sevis nost kārtas, ko sabiedrība uzzīmējusi, un virzīties uz lietām, kas mūs patiešām saista.”

Vēl viena spilgta grāmatā minēta līdzība vēsta: “Parasta kalendāra lietotājs soļo pa dzīves spēles lauciņiem kā aklais, kurš bieži vien neredz, kur sper soli. Vienīgo dažādību šajā soļošanā ievieš darbdienu un brīvdienu mija, kā arī valsts noteiktās svētku dienas. Slimības gadījumā figūriņa apstājas un izlaiž konkrētu gājienu (dienu) skaitu savā dzīvē. Bet tā nezina iemeslus, kas lika tai izkrist no spēles ritma. Uz dienu lauciņiem rakstītā informācija tai nav pieejama.”

Lai labāk izprastu, kur meklēt un kā atkodēt šo informāciju, noskaties videointerviju, kurā Gunta Dauģe un Ivo Puriņš atbild uz “Orākuls.lv” jautājumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.