×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Izabellas Krolles “Dinaburgas dārzi”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

8. maijā Daugavpils Māla Mākslas Centrā tiks atklāta keramiķes Izabellas Krolles personālizstāde “Dinaburgas dārzi”. Ekspozīcijā izstādītas jaunas mozaikas un skulpturāli veidojumi, kas raksturo divus būtiskākos Izabellas radošos virzienus. Izsāde ir mākslinieces mūža 75 un izstāžu darbības 55 gadu saktitība.

“Dinaburgas dārzi” ir veltījums mākslinieces dzimtai. Tas ir spilgtu bērnības atmiņu kaleidoskops par dārziem, putniem un fantāzijām. Mozaikas un plastiskie veidojumi ir kā meditācijas un uzlādēšanās platformas.

Mozaika ir sena klasiska tehnika; process ir darbietilpīgs un prasa lielu pacietību, gala rezultāta paredzamību. Tā ir glezniecība mālā. Atšķirībā no mozaikas, kas ir tēli plaknē, putni ir skulpturāli veidojumi, kuros māksliniece ir biežāk atpazīsatma sāvā radošā izteiksmē.

Izabella Krolle (1938) – keramiķe,  “Ķīpsalas keramika” darbnīcas māksliniece kopš 1970. gada līdz šim. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu (1957-1963), Rīgas lietišķās mākslas vidusskolu (1962-1957). Kopš 1958. gada veidojusi vairāk nekā 40 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, piedalījusies vairāk nekā 90 Latvijas un straptautiskās keramikas izstādēs. Daudzu profesionālu apbalvojumu laureāte – LPSR Mākslas Akadēmijas 1. Pakāpes Diploms (1979), Latvijas Nopelniem bagātās Mākslas darbinieces tituls (1979), Nopelniem bagātās kolhoznieces goda nosaukums (1982), Latvijas Mākslinieku savienības Diploms un Medaļa par Gada Labāko darbu (1984), Latvija Mākslinieku savienības Zelta Medaļa (1999). Satrptauriskā Keramikas simpozija Dalībniece Kadini’74 (1974). Līdzautore 16 monumentālu keramikas panno izveidei metro satcijai Čilanzor, Taškentā, Uzbekijā (1974).
Izabellas Krolles darbi atrodas vairākās kolekcijās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Krievijas Mākslinieku Savienības fondā un Krievijas Kultūras ministrijas krājumā, Itālijas Faencas Keramikas muzejā, un privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Kanādā, Izraēlā, A.S.V., Austrālijā, Itālijā, Francijā, Vācijā, Anglijā u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+