×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Gads pēc Zolitūdes traģēdijas: izārstētie un vēl nesadziedētie (2)

Angelika Miglāne, kura ir diplomēta ārste, ne tikai palīdzēja nogādāt Zolitūdes traģēdijā cietušos vienā no labākajām Vācijas neiroķirurģijas klīnikām, bet arī pati sniedza finansiālu atbalstu, lai cilvēki varētu atveseļoties. Foto - Timurs SubhankulovsAngelika Miglāne, kura ir diplomēta ārste, ne tikai palīdzēja nogādāt Zolitūdes traģēdijā cietušos vienā no labākajām Vācijas neiroķirurģijas klīnikām, bet arī pati sniedza finansiālu atbalstu, lai cilvēki varētu atveseļoties. Foto - Timurs Subhankulovs

Pieciem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem bija iespēja atveseļoties Vācijā, panākot būtisku veselības uzlabošanos.

Ugunsdzēsējam Staņislavam Turokam ir savs sargeņģelis, kas neļāva viņam kļūt par invalīdu pēc mugurkaula skriemeļu kompresijas lūzuma, glābjot cilvēkus sabrukušajā veikalā “Maxima”. Betona gabals, kas gāzās no griestiem, viņam trāpīja pa galvu un plecu, bet, par laimi, neapraka pilnībā. Labais gariņš stāvējis klāt arī Staņislava cunftes brālim Ingaram Avenam, kurš, pārcietis pamatīgu mugurkaula traumu, turpina dienesta gaitas. Tiesa, ne vairs kā maiņas priekšnieks, bet gan nodaļas inspektors, kur mazliet vieglāka darba slodze. Ja abi puiši kopā ar vēl trim citiem cietušajiem pēc ārstēšanās Latvijā nebūtu nogādāti vienā no desmit labākajām Vācijas neiroķirurģijas klīnikām, kas atrodas Cvikavā, kā arī ja viņiem nebūtu dota iespēja saņemt atveseļošanās procedūras klīnikai piesaistītajā rehabilitācijas centrā, iespējams, rezultāts nebūtu tik veiksmīgs.

Daudz rakstīts un stāstīts par ziedotājiem, kas papildus valsts sniegtajam materiālajam atbal­stam palīdzēja savākt naudu smagi cietušo glābēju ārstēšanai. Taču, lai nokļūtu Vācijas klīnikā un rehabilitācijas centrā, kur pat paši vācieši tik vienkārši nevar tikt, jo jāgaida rindā, ir nepieciešami altruistiski cilvēki, kas to spēj noorganizēt.

Staņislavs: “Biju patīkami pārsteigts, kad man pēc operācijas Stradiņa slimnīcā un pēc divu nedēļu uzturēšanās rehabilitācijas centrā “Vaivari” piezvanīja Angelika Miglāne un piedāvāja uzlabot veselību Vācijā. Pēc smagās traumas man bija lielas veselības problēmas, tāpēc nopriecājos par šo iespēju. Vācieši rehabilitāciju veic tālu projām no lielajām pilsētām. Bādelstere, kur atrodas rehabilitācijas klīnika, ir kūrortpilsēta, kur dzīvo tikai ap tūkstoš iedzīvotāju.

Liktenīgi sagadījās, ka klīnikā man nevajadzēja domāt par valodas barjeru, jo tur strādā apkopēja Aļina Vāgnere no Čeļabinskas un viņa bija mans tulks.

Kad devos uz Vāciju, bija ļoti grūti apsēsties, bet tagad varu skriet un pat spēlēt futbolu.”

Angelika Miglāne, kura ir diplomēta ārste, ne tikai palīdzēja nogādāt Zolitūdes traģēdijā cietušos vienā no labākajām Vācijas neiroķirurģijas klīnikām, bet arī pati sniedza finansiālu atbalstu, lai cilvēki varētu atveseļoties. Foto – Timurs Subhankulovs

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
  Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

 2. Tā nebija dabas katastrofa vai kāda sakritību nenovēršama avārija, bet ļaunprātīga augstāko biznesa aprindu un valsts pirmo personu biznesa alkatības kaunpilnais finišs. Atceltas un neizveidotas elementāras celtniecības likumi , kuri veido šis likumsakarības.
  Savulaik Armēnijas Spitakā sagruva Brežņeva laika nami ar cementa ietaupījumu, Staļina laika palika…Ne jau strādnieki vai ierindas celtniecības inženieri to veica, bet kaut kur augstākie. Zolitūdes traģēdijā ir jāsameklē tās personas, kuras spēja mainīt vai nepieņemt normālas celtniecības normas – pat vel šodien laikam ir atļauts veikt celtniecību un civiliedzīvotāju atrašanos pirmajos stāvos…
  Jautājums – vai gribēs sameklēt – puķītes noliks un vel paņirgs – raudien vien muļķīši.
  Nevēlos lai valsti uzskatītu par muļķu zemi pēc kāda premjera teiktā, tur viss ir atļauts.
  Tur mana līdzjūtība un turp pieprasu skaidrot īstos ”autorus” pirmajās personās.

Draugiem Facebook Twitter Google+