Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
23. novembris, 2016
Drukāt

Izaudzē Saturna koku!

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Rīgas Tehniskā universitāte aicina jauniešus pieteikties dalībai Tehniskās jaunrades dienās, kas 26. novembrī notiks Rīgā un 10. decembrī Daugavpilī.

Tehniskās jaunrades dienās aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 10 līdz 23 gadiem. Viņi varēs darboties Robotikas darbnīcā. Ķīmijas laboratorijā būs iespēja izmēģināt “Saturna koka audzēšanu”, bet Mehānikas praktikuma apmeklētāji varēs konstruēt katapultu. Savukārt “Elektrostacijā” jaunieši radīs savu elektronisko metamo kauliņu, kas noderēs tad, kad galda spēlēs būs pazaudēti visi kauliņi. Tāpat varēs vērot, kā apzeltī lietas, kā lauž stiklus un Neņūtona šķidruma brīnumus.

Tie, kuri mājās no makaronu paciņas un līmes būs uzkonstruējuši 55 cm garu spageti tiltu, varēs pārbaudīt tā izturību, sacenšoties ar sava vecuma jauniešiem par izturīgākā tilta īpašnieka titulu.

Paredzēti arī aizraujoši fizikas un ķīmijas eksperimenti. Pieteikuma anketu līdzdalībai vienā vai vairākās disciplīnās, kā arī plašāku informāciju var atrast pasākuma mājaslapā www.tjd.lv un facebook.com/TJDienas. Pieteikuma anketas: ej.uz/TJDRiga un ej.uz/TJDDaugavpils.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (3)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+