Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
9. augusts, 2013
Drukāt

Izaudzēts biozobs
, izmantojot cilvēka un peļu šūnas

LETA/AFPLETA/AFP

Vairāku britu pētniecības institūtu un Londonas karaliskās koledžas zinātniekiem izdevies izaudzēt pirmo dabisko zoba aizstājēju gadījumā, ja cilvēka paša zobs ir bojāts vai izkritis.

 

Peles žoklī izaudzētais biozobs sastāv no dentīna, emaljas un dzīvotspējīgas zoba saknes, izmantojot pieauguša cilvēka smaganu šūnas un peļu embrionālo zobu šūnas. Pētnieki atzīst, ka jaunveidotais biozobs varētu kļūt par aizstājēju līdzšinējiem zobu implantiem, tomēr pētījumi turpinās, jo iespējams nākotnē varēs audzēt zobu aizstājējus no paša cilvēka šūnām vien, teic zinātnieki.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+