×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. novembris, 2013
Drukāt

Izbeidz krimināllietu saistībā ar robežsarga nošaušanu Ciblas novadā

Foto-LETAFoto-LETA

Robežstabs Ainažos.

Policija izbeigusi krimināllietu, kas bija ierosināta saistībā ar robežsarga nošaušanu pērn septembrī Ciblas novadā cigarešu kontrabandistu aizturēšanas operācijā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas inspektore Anastasija Laizāne, krimināllieta izbeigta nozieguma sastāva trūkuma dēļ.

Jau ziņots, ka 2012.gada 7.septembra vakarā pēc plkst.20, pildot dienesta pienākumus uz austrumu robežas, gāja bojā Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Krivandas robežapsardzības nodaļas jaunākais inspektors Oskars Vilciņš.

Mēģinot novērst kontrabandas cigarešu pārvietošanu pāri valsts robežai, Vilciņu saskaņā ar robežsardzes pausto nejauši sašāva viņa kolēģis. Cietušais nekavējoties tika nogādāts slimnīcā, bet viņa dzīvību glābt neizdevās.

Pēc notikušā Valsts robežsardzē tika izveidota speciāla izmeklēšanas komisija, kas centās noskaidrot traģiskā negadījuma apstākļus. Savukārt Valsts policijā tika sākts kriminālprocess.

Robežsardzes izmeklēšanas komisija secināja, ka Vilciņam liktenīgajā vakarā nebija dots uzdevums fiziski vajāt kontrabandistus, bet gan palikt pie jau aizturētajiem likumpārkāpējiem un uzraudzīt viņus. Tomēr Vilciņš, visticamāk, labākās sirdsapziņas vadīts, bija devies palīgā tiem diviem robežsargiem, kuri mēģināja noķert bēgošos likumpārkāpējus.

Līdz ar to viens no kolēģiem Vilciņu tumsā noturēja par kontrabandistu un aptuveni no astoņu – desmit metru attāluma uz viņu izšāva.

Izmeklēšanas komisija 2012.gada septembra beigās paziņoja, ka, organizējot un vadot konkrēto robežsargu norīkojumu, tikušas pieļautas kļūdas. Iespējams, pie vainas bijuši līdz galam neizstrādāti iekšējie reglamenti vai arī to neievērošana.

Saistībā ar šo traģēdiju trim Valsts robežsardzes amatpersonām ir piemērots disciplinārsods – rājiens, vienai – piezīme, bet vēl vienai amatpersonai pazemināta dienesta pakāpe.

Ludzas rajona prokuratūra nav uzrādījusi apsūdzību robežsargam par sava kolēģa nošaušanu.

Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka prokuratūra lietu bija saņēmusi kriminālvajāšanas sākšanai, taču prokurore, iepazīstoties ar lietas materiāliem, nolēma to nosūtīt atpakaļ Valsts policijai izmeklēšanas turpināšanai un papildu pierādījumu iegūšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+