×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Izbeigts “spaisu” kriminālprocess pret deputāta Krēsliņa dēlu

LETALETA

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu pret bijušā Saeimas deputāta Kārļa Krēsliņa (“Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK) dēlu par jauno psihoaktīvo vielu glabāšanu, ceturtdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Kā skaidrojis VP pārstāvis Toms Sadovskis, deputāta dēla aizturēšanas brīdī vēl nebija stājušās spēkā Saeimas pieņemtās izmaiņas par kriminālsoda piemērošanu par šādu vielu glabāšanu. Tā kā vielas atradušās pagaidu aizlieguma sarakstā, tās gan konfiscētas.

Jau ziņots, ka pirms vairākiem mēnešiem Saeimas deputāta Kārļa Krēsliņa (VL-TB/LNNK) dēla Jāņa vadītajā automašīnā policija atradusi un atsavinājusi 2340 iepakojumus ar aizliegtām psihoaktīvām vielām – kopumā aptuveni puskilogramu tobrīd tā dēvēto legālo narkotiku. Reaģējot uz dēla aizturēšanu, Krēsliņš 27.martā nolika deputāta mandātu.

“Tās narkotikas ir liela mūsu nelaime, un šeit nevarētu būt ne mazākās aizdomas par to, ka ir kāda saistība vai ietekme uz rezultātu. Bija draudi gan dēlam, gan man saistībā ar to, ka es gandrīz esmu tas, kas organizē tādas darbības,” raidījumam atzina Krēsliņš.

Deputāts uzskata, ka rīkojies pareizi, noliekot mandātu. “Nokļūstot tādā situācijā, tā man bija arī iespēja pārbaudīt, kas ir īstie draugi, kas saprot un atbalsta, – to ir ļoti daudz. Tā bija arī iespēja parādīt vēlētājiem, ka nav īsti tā, ka deputāti turas pie saviem amatiem un krēsliem, algām vai tamlīdzīgi. Kad ir nopietnas lietas, deputāti var rīkoties atbilstoši morālajai sirdsapziņai,” sacīja Krēsliņš.

Deputāta dēls kopā ar kādu citu vīrieti joprojām tiek vainots graudu izkrāpšanā no kāda zemnieka aptuveni 7900 eiro vērtībā. Kā ziņots, policijas Ogres iecirknī bija vērsies kāds zemnieku saimniecības īpašnieks, norādot, ka viņu apkrāpuši divi jauni vīrieši.

Zemnieks policijai ziņoja, ka pie viņa ieradies vīrietis, kurš vēlējās iegādāties graudu kravu. Pēc graudu svēršanas pircējs un vēl kāds vīrietis zemniekam norādīja, ka preču pavadzīmi un naudu par graudiem saņems vēlāk. Pēc darījuma vīrieši ar aptuveni 7900 eiro vērto graudu kravu devās prom, bet vēlāk zemnieks no viņiem naudu tā arī nav saņēmis.

Policija sāka kriminālprocesu par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.
Par krāpšanu aizturēti divi 1987.gadā dzimuši vīrieši, kuri no zemnieku saimniecības īpašnieka izkrāpa aptuveni 17 180 kilogramus rapša graudu un pie kuriem atradās vairāk nekā 2000 iepakojumu aizliegto jauno psihoaktīvo vielu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+