×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. augusts, 2017
Drukāt

Izblēdītie 1,3 miljoni – valsts kasē (1)

Degvielas uzpildes stacija "Dinaz". Foto - LETADegvielas uzpildes stacija "Dinaz". Foto - LETA

Aptuveni 1,3 miljoni eiro un 286 tūkstoši dolāru – šādu skaidras naudas apjomu, kas pirms vairāk nekā divarpus gadiem tā sauktās “Dinaz” lietas ietvaros tika uziets kratīšanās virknē dzīvokļu, biroju, banku seifu un arī automašīnu, tiesa jūnija beigās ir atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un līdz ar to ieskaitāmiem valsts budžetā. “LA” rīcībā ir nonākuši šīs apjomīgās krimināllietas materiāli, kas pirmoreiz dod skaidrāku priekšstatu par tās patiesajiem apmēriem, būtību un iesaistītajām personām.

Trīs gadi gandrīz apkārt, gals vēl nav redzams

Pirms vairāk nekā div­arpus gadiem, 2015. gada sākumā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde publiski paziņoja, ka tā atklājusi vērienīgu organizētās noziedzības grupējumu, kas darbojies degvielas tranzīta un tirdzniecības jomā. Tikušas aizturētas sešas personas un vairāk nekā 40 kratīšanās izņemts pusotrs miljons eiro skaidrā naudā.

Lietas apmēri, summas, personas

Tiesas lēmums rāda, ka iespaidīgas summas skaidrā naudā kratīšanās uzietas visdažādākajās vietās: lielākā summa, kas atrasta Igora Tukacinska mājās Jūrmalā, ir bijusi 622 tūkstoši eiro un 241 tūkstotis dolāru, savukārt triju uzņēmumu birojos Rīgā, Katrīnas dambī 14, uziets 241 tūkstotis eiro skaidrā naudā, bet uzņēmēju Pjotra Grigorjeva un Viktora Busela lietošanā esošajā automašīnā atrasti 45 tūkstoši eiro.

Tiesas nolēmumā arī pirmoreiz ir publiski nosauktas personas, kuras tiek uzskatītas par šo noziedzīgo shēmu organizētājām un īstenotājām: “Noskaidrots, ka iepriekšminētie u. c. uzņēmumi iekļauti vienotā darījumu ķēdē – degvielas piegādēs, kur patiesā labuma guvēji, slēptie īpašnieki ir Genadijs Stankevičs, Nikolajs Jermolajevs, Viktors Busels, Sergejs Kuļeševičs, Igors Tukacinskis, Igors Volgins”.

“Dinaz” shēmu būtība

Finanšu policija “Dinaz” lietas būtību apraksta šādi: organizētas personu grupas izveda preces no Latvijas Republikas un, mainot preču piederību, izmantojot ES dalībvalstīs reģistrētus uzņēmumus, to rekvizītus, kredītiestāžu kontus un personu datus, vēlāk tās realizējušas Latvijas teritorijā. Preces realizētas, izmantojot iejaukšanos kases sistēmās, veicot šķietamu uzskaiti, taču faktiski realizāciju neatspoguļojot VID iesniedzamajās deklarācijās un grāmatvedības uzskaitē.

Visu rakstu meklējiet šodienas “Latvijas Avīzē” vai lasiet laikrakstu e-versijā šeit

Tiesas nolēmumā arī pirmoreiz ir publiski nosauktas personas, kuras tiek uzskatītas par noziedzīgo shēmu organizētājām un īstenotājām, viņu vidū arī "Dinaz grupas" "veterāns" Nikolajs Jermolajevs.Tiesas nolēmumā arī pirmoreiz ir publiski nosauktas personas, kuras tiek uzskatītas par noziedzīgo shēmu organizētājām un īstenotājām, viņu vidū arī "Dinaz grupas" "veterāns" Nikolajs Jermolajevs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. aiz krūmiem slēpj mežu Atbildēt

  Sliktie lielie puikas nodarīja pāri mazajam – nepadalījās ar krievijai nozagtajā degvielā ietirgoto.
  Tai pat laikā atstāja likumos caurumus lai tādas shēmas varētu oficiāli realizēt .
  Piederības maiņas blēdības ir kapitālisma andeles garā!
  Īpaši jau post-“sociālistiskā” kapitālisma zonā.
  Šoreiz “biznesmeņi” iekrita savas aprobežotības dēļ(vadāja līdzi LatvEurPSR nepierasti lielu kabatas naudu), bet cik tūkstoši tādu, ne tik aprobežotu, bīdās pa Latvijas teritoriju un pa Latvijas valsts [neviena nevēlēto] korumpēto administrāciju, neviens nevar pateikt.
  Ja paseko līdzi Latvijas portāliem(plašsaziņas, pašvaldību, sabiedrisko organizāciju), tad mati slienas stāvus, izlobot no tekstiem zemtekstus. Patiesību tāpat kā īlēnu – maisā nenoslēpsi.

Draugiem Facebook Twitter Google+