Latvijā
Sabiedrība

Aizbraucēju skaits stabils – Latviju ik gadu pamet ap 20 tūkstošiem6

Lidosta. Foto – LETA

Pēdējā laikā no Latvijas gadā izbraukušo cilvēku skaits stabilizējies un ir ap 20 000, trešdien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē norādīja Finanšu ministrijas Tautsaimniecības analīzes departamenta vadītāja Inta Vasaraudze.

Uz šiem datiem norādīts arī otrdien valdības atbalstītajā Latvijas Stabilitātes programmā. Kā atzina Vasaraudze, situācijā, kad cilvēki turpina aizbraukt, uz skaita stabilizāciju gan nav pamata raudzīties pozitīvi.

Deputāts Igors Pimenovs (S) pauda pārliecību, ka iedzīvotāju emigrācija Stabilitātes programmā netiek vērtēts kā risks, bet gan kā norma. Jautājumu par emigrācijas sekām komisijas sēdē aktualizēja arī parlamentārietis Valdis Kalnozols (ZZS).

Savukārt Vasaraudze skaidroja, ka emigrācija tiek skatīta kā risks attiecībā uz situāciju darba tirgū.

Saistītie raksti

Kā ziņots, Ministru kabinets 10.aprīlī atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavoto Latvijas Stabilitātes programmu 2018.-2021.gadam, kas 2019.gadā un 2020.gadā paredz negatīvu fiskālo telpu.

Fiskālā telpa tiek aprēķināta, lai varētu piešķirt papildus finansējumu vidēja termiņa budžeta prioritārajiem attīstības virzieniem, kā arī finansēt neatliekamus pasākumus.

LA.lv