×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. aprīlis, 2018
Drukāt

Aizbraucēju skaits stabils – Latviju ik gadu pamet ap 20 tūkstošiem (6)

Lidosta. Foto - LETALidosta. Foto - LETA

Pēdējā laikā no Latvijas gadā izbraukušo cilvēku skaits stabilizējies un ir ap 20 000, trešdien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē norādīja Finanšu ministrijas Tautsaimniecības analīzes departamenta vadītāja Inta Vasaraudze.

Uz šiem datiem norādīts arī otrdien valdības atbalstītajā Latvijas Stabilitātes programmā. Kā atzina Vasaraudze, situācijā, kad cilvēki turpina aizbraukt, uz skaita stabilizāciju gan nav pamata raudzīties pozitīvi.

Deputāts Igors Pimenovs (S) pauda pārliecību, ka iedzīvotāju emigrācija Stabilitātes programmā netiek vērtēts kā risks, bet gan kā norma. Jautājumu par emigrācijas sekām komisijas sēdē aktualizēja arī parlamentārietis Valdis Kalnozols (ZZS).

Savukārt Vasaraudze skaidroja, ka emigrācija tiek skatīta kā risks attiecībā uz situāciju darba tirgū.

Kā ziņots, Ministru kabinets 10.aprīlī atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavoto Latvijas Stabilitātes programmu 2018.-2021.gadam, kas 2019.gadā un 2020.gadā paredz negatīvu fiskālo telpu.

Fiskālā telpa tiek aprēķināta, lai varētu piešķirt papildus finansējumu vidēja termiņa budžeta prioritārajiem attīstības virzieniem, kā arī finansēt neatliekamus pasākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Man labāk patiktu ja runātu par EMIGRĀCIJU, nevis par “pamešanu”.

  2. Ha ha ..grūti izrēķināt , kad aizbrauks pēdējais ?

  3. Tātad katru gadu Latviju pamet viena vidēja lieluma pilsēta.

  4. Ja vēl tikpat daudzi katru gadu atteiktos no latvijas pilsonības…

    • Ko ? Aizbraucot pelnīt lielāku ciparu uz Rīgu vai Liepāju vai Štutgarti man jāatsakās no kā? Ej un pārdomā ko raksti uz podiņa.

  5. Tātad katru gadu no Latvijas stabili aizbrauc 20 000 cilvēku, tāpēc vajadzīga Stabilitātes programma, lai to uzskaitītu un tam vajadzīgs papildus finansējums (blakus esošajam). Nu labi , ka vismaz kaut kas ir Latvijā stabils – gan aizbraucēji, gan ierēdņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+