Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
11. decembris, 2014
Drukāt

Izcep savu piparkūku par piemiņu Jūlijam Straumem!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 13. decembrī, no plkst. 12 līdz 16 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina uz Ģimenes dienu “Piparkūku pūces Ziemassvētki”, vēsta muzeja Komunikāciju un izglītības darba kuratore Agrita Pore.

Pore pastāstīja, ka darbnīcu dalībnieki varēs darboties dažādās radošajās darbnīcās – Gudrās Pūces Ziemassvētku studijā, Piparkūku Pūces darbnīcā, Ornamentu darbnīcā, Dāvanu paciņu darbnīcā un Audumu apdrukas darbnīcā, kā arī apskatīt izstādi “Ornamenta un līniju meistars Jūlijs Straume (1874–1970). Augu un dzīvnieku motīvi”.

“Šogad “Piparkūku pūces Ziemassvētkus” svinēsim kopā ar izcilā tekstilmākslinieka, latviešu un Kaukāza tautu ornamentu pētnieka un popularizētāja Jūlija Straumes 140. dzimšanas dienu, jo tieši Ziemassvētkos 1923. gadā meistars pēc ilgas prombūtnes atgriezās mājās no Kaukāza,” skaidro Pore.

Lai rosinātu bērnus iepazīt Jūlija Straumes ornamenta stilizācijas meistarību, muzejs izvēlējies pievērst uzmanību pūcei – iemīļotam tēlam mākslinieka darbos. Kā zināms, jau izsenis pūce tiek uzskatīta par gudrības, prāta un mācību simbolu.

Pūces šoreiz būs sastopamas visās darbnīcās. Tās lomā iejutīsies Bērnu un jauniešu teātra studijas “Vinnijs” režisore Inguna Gremze, ar kuru kopā muzejā ciemosies teātra studijas dalībnieki, aicinot klausīties Aspazijas dzejoļus, kas izvērtīsies nelielā teātra izrādē “Ilgu zeme”.

Garšīgākajā no darbnīcām, Piparkūku pūces darbnīcā, piparkūkas tiks ceptas īpašās koka formās, kuras šogad ar pūču tēliem papildinājis koktēlnieks Jūlijs Balodis.

Pore norāda, ka pieteikšanās dalībai Ģimenes dienā nav nepieciešama, dalības maksa (iekļauta dalība visās darbnīcās un pastāvīgās ekspozīcijas apskate) – 4,27 eiro.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+