Izcilais Karašausks atnes FK “Liepāja”/”Mogo” pirmo Latvijas kausu (plus video) 0

Divus vārtus gūstot uzbrucējam Artūram Karašauskam, “Liepāja”/”Mogo” komanda trešdien “Skonto” stadionā pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē ieguva Latvijas kausu futbolā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

“Liepāja”/”Mogo” turnīra finālā ar 2:0 (2:0) pārspēja “Riga” komandu, kas tādējādi zaudējusi jau pēdējos divos Latvijas kausa finālos.

Šī mača rezultātu jau trešajā minūtē atklāja “Liepāja”/”Mogo” uzbrucējs Karašausks, kurš ar lielisku tālsitienu pārsteidza rīdzinieku aizsargus un vārtsargu Vladislavu Kurakinu. Lai arī fināls sākās daudzsološi, turpmākajās minūtēs nevienai no komandām reālus vārtus gūšanas momentus izveidot neizdevās. Kaut gan “Riga” bija nonākusi iedzinējos, tā ar atspēlēšanos nesteidzās.

Pirmā puslaika otrajā pusē “Riga” futbolistiem pāris reizes izdevās saasināt situāciju pie liepājnieku vārtiem, tomēr reāli iesaistīties spēlē “Liepāja”/”Mogo” vārtsargam Valentīnam Raļkevičam nenācās. Noslēdzošajās desmit minūtēs līdz pārtraukumam Latvijas galvaspilsētas klubam piederēja diezgan ievērojams teritoriālais pārsvars, tomēr tas nevainagojās panākumiem, jo iekarot pretinieku vārtus neizdevās. Tā vietā 42.minūtē “Liepāja”/”Mogo” izmantoja rīdzinieku aizsargu kļūdu, pie bumbas lielā ātrumā tiekot Karašauskam, kurš apsteidza pretinieku, izgāja vienatnē pret vārtsargu Kurakinu un panāca 2:0.

Otrais puslaiks tika aizvadīts līdzīgā gultnē – “Riga” futbolistiem piederēja pārsvars, tomēr reālas vārtu gūšanas iespējas izveidot neizdevās, jo “Liepāja”/”Mogo” aizsardzībā spēlēja organizēti, neļaujot pretiniekiem izveidot neko ievērības cienīgu. Piedevām paši liepājnieki ik pa laikam centās atbildēt ar kādu pretuzbrukumu un vēl vairāk izjauca “Riga” nodomus gūt vārtus.

Otrajā puslaikā rezultāts tā arī vairs nemainījās, liepājniekiem pirmo reiz vēsturē kļūstot par Latvijas kausa ieguvējiem.

Uzvara Latvijas kausa izcīņā liepājniekiem arī garantējusi vietu nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

Līdz ar to “Liepāja”/”Mogo” kā pirmā ieguvusi jauna dizaina un identitātes Latvijas kausa trofeju. Jaunajā Latvijas kausa trofejā iestrādātas iezīmes, kādas bija šī turnīra galvenajai trofejai Latvijas pirmās brīvvalsts laikā. Jaunā trofeja pēc īpaša pasūtījuma tika veidota Lielbritānijā pie meistariem, kuri strādājuši ar Anglijas galveno turnīru trofejām.