×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Izcilajam ārstam Zariņam – nozīmīga jubileja

bertramszarins_152

22. jūnijā 70. dzīves gadskārtu atzīmēs viens no visu laiku izcilākajiem un ietekmīgākajiem latviešiem uz zemeslodes – ārsts Bertrams Zariņš, informēja Latvijas Ārstu biedrība.

 

Latviešiem Bertrams Zariņš saistās ar Pirmo pasaules latviešu ārstu kongresu 1989. gadā, kuram viņš bija idejas autors un galvenais organizators, kā arī ar daudzām jaunām Latvijā ieviestām ceļa un pleca locītavas ārstniecības metodēm, ikgadējām ārvalstu studiju stipendijām, ko Bertrams kopā ar savu brāli Kristapu Zariņu pasniedz Latvijas jaunajiem ārstiem (šogad – 18 tūkstošus dolāru).

Pasaulē Bertrams Zariņš pazīstams kā Masačūsetsas sporta medicīnas un ortopēdijas profesors, kurš bijis ASV olimpiskās izlases galvenais ārsts, tajā skaitā galvenais ārsts olimpiskajās spēlēs.Viņš ir bijis NHL hokeja komandas “The Boston Bruins”, futbola komandas “The England Revolution” galvenais sporta ārsts, strādā par amerikāņu futbola komandas “The New England Patriots” galveno sporta ārstu, bet vairākas reizes bijis arī basketbola komandas “The Boston Celtics” galvenais sporta ārsts. Bertramam Zariņam ir vairāk nekā 20 dažādu līgu čempionu gredzeni, kas pēc uzvaras līgā tiek ne tikai sportistiem, treneriem, bet arī ārstam. 

Doma baznīcas un vēlāk Ņujorkas latviešu draudzes mācītāja Riharda Zariņa dēls Bertrams Zariņš dzimis 1942. gada 22. jūnijā Tukumā, kopā ar ģimeni bēgļu gaitās nonācis ASV, kur medicīnisko izglītību guvis Ņujorkas Valsts universitātē.

Ārsts Zariņš ir vairāk nekā 20 medicīnisko žurnālu redkolēģiju loceklis un žurnāla “Bone and Joint Surgery” konsultējošais redaktors, kā arī vairāku medicīnas grāmatu autors, līdzautors un redaktors. Pekinas olimpiskajās spēlēs viņš bija vadošais konsultējošais ortopēds.

B. Zariņš ir dažādu starptautisku un nacionālu profesionālo organizāciju un asociāciju ilggadējs valdes loceklis, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas ārvalstu biedrs un Latvijas Zinātnes padomes neatkarīgais starptautiskais eksperts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+