Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
8. maijs, 2014
Drukāt

Izcilākie mežsaimnieki saņem balvas “Zelta čiekurs” (Foto) (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs" nominācijā "Par mūža ieguldījumu" laureāti meža ģenētikas pētnieks Jānis Birģelis (no kreisās), zinātnieks Arnis Treimanis, projektētājs Gunārs Klapars, meža inženieris Jānis Mūrnieks un meža zinātnieks Uldis Krūmiņš balvas pasniegšanas ceremonijā.

Ceturtdien, 8. maijā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” tika pasniegtas balvas “Zelta čiekurs” – augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē. Gada balvas ieguvēji saņēma lielo “Zelta čiekuru”, savukārt pārējiem laureātiem tika pasniegts mazais “Zelta čiekuriņš”.

“Zelta čiekuru” par mūža ieguldījumu Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza “Zelta čiekuru” par mūža ieguldījumu Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza meža ģenētikas pētniekam Jānim Birģelim, projektētājam Gunāram Klaparam, meža zinātniekam Uldim Krūmiņam, meža inženierim Jānim Mūrniekam un zinātniekam Arnim Treimanim.

Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs visiem nominācijas “Par mūža ieguldījumu” laureātiem pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus un Goda diplomus.

Visus klātesošos sveica Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kā arī pasniedza balvas par inovatīvu uzņēmējdarbību laureātiem SIA “Wenden Furniture”, z/s “Vairogi” un SIA “Verems”. Balvu “Zelta čiekurs” saņēma SIA “Wenden Furniture”.

Savukārt par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā laureāti ir Rīgas Teikas vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājs Pēteris Kaļva, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Kokapstrādes katedras profesors Uldis Spulle un Meža dienu pasākuma MEŽA ABC veidotāja un Meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade.

Laureāti par ilgtspējīgu saimniekošanu ir meža īpašnieki Guntars Dolmanis, Velta Kurzemniece un Juris Kūms.

Meža nozares gada balvas pasniegšanas ceremonija kļuvusi par tradīciju, šogad to pasniedz jau desmito reizi. “Zelta čiekurs” simbolizē vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu – nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā, uzskata Zemkopības ministrijā.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Apsveicu Guntaru Dolmani!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+