Sports
Ziemas sports

Izcili – Martins Dukurs desmitkārtējs Eiropas čempions!1


Martins Dukurs – desmitkārtējs Vecā kontinenta čempions.
Martins Dukurs – desmitkārtējs Vecā kontinenta čempions.
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Īglsas trasē tika kronēts par Eiropas čempionu, Vecā kontinenta meistarsacīkstēs triumfējot desmito reizi karjerā, piedevām visi tituli izcīnīti pēc kārtas!

Tikmēr neveiksme otrajā braucienā piemeklēja Tomasu Dukuru, kurš Eiropas čempionātā palika uzreiz aiz goda pjedestāla, lai gan pēc pirmā viņš bija dalītā otrajā pozīcijā.

Brāļi Dukuri trīs reizes vēsturē izcīnījuši dubultuzvaras – 2012., 2014. un 2017.gadā, bet īpaši unikāls bija 2016.gads, kad latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta. Savu pirmo Eiropas čempiona titulu Martins izcīnīja 2010.gadā.

Eiropas čempionāts norisinājās vienlaicīgi ar Pasaules kausa piekto posmu, arī šajā ieskaitē Martinam Dukuram izcīnot uzvaru, bet Tomasam ieņemot piekto vietu. Savukārt Ivo Šteinbergs ieņēma 19.vietu, bet Eiropas čempionāta ieskaitē viņam bija 14.pozīcija.

Divi teicami braucieni

Martins Dukurs uzvaras pamatus ielika jau pirmajā braucienā, kuru veica 53,02 sekundēs, tobrīd savu brāli Tomasu, olimpisko čempionu Sunbinu Junu no Dienvidkorejas un vācieti Akselu Jungku apsteidzot par 0,22 sekundēm. Savukārt otrajā braucienā Martinam bija otrs labākais laiks aiz krieva Aleksandra Tretjakova, taču Latvijas skeletonista pārsvars nevienu brīdi nebija briesmās.

Uzvarētājs divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 46,17 sekundēm, bet otrās vietas ieguvējs Sunbins Juns, kurš nestartēja Eiropas čempionāta ieskaitē, Martinam zaudēja 0,28 sekundes. Pasaules kausa ieskaitē trešais bija Jungks, kurš atpalika vēl 0,01 sekundi un tika pie kontinenta sudraba.

Tālāk ceturtais bija krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš M.Dukuram zaudēja 0,37 sekundes un izcīnīja Eiropas čempionātā bronzu, saukārt Tomass Dukurs brālim zaudēja 0,52 sekundes, bet no Eiropas čempionāta goda pjedestāla viņš atpalika 0,15 sekundes. Braucienos viņam bija dalīts otrais un sestais rezultāts.

Šteinbergs braucienos ieņēma 15. un 19.vietu, M.Dukuram zaudējot 1,89 sekundes.

Sacensībās piedalījās 27 skeletonisti.

Pirmā uzvara sezonā

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 834 punktiem ir Tretjakovs, otro vietu ar 820 punktiem ieņem Sunbins Juns, bet trešais ar 771 punktu ir Martins Dukurs, kamēr sestajā pozīcijā ar 688 punktiem ir Tomass Dukurs. Savukārt Šteinbergs iekrājis 300 punktus, kas viņam dod 21.pozīciju.

Jaunā Pasaules kausa sezona Latvijas skeletonistiem iepriekš nebija pārāk veiksmīga, jo pa visiem kopā tika gūts tikai viens goda pjedestāls. Vislabāk latviešiem klājās sezonas pirmajā posmā Siguldā, kad titulētais Martins Dukurs bija otrais, bet otrajā un trešajā etapā attiecīgi Vinterbergā un Altenbergā viņam tikai septītā pozīcija. Savukārt Tomasa Dukura šīs sezonas labākais sasniegums līdz šim bija piektā vieta Vinterbergā. Tikmēr Šteinbergs labāko desmitniekā vēl nav ielauzies, lai gan Siguldā bija uzreiz aiz tā.

Saistītie raksti

Skeletonistiem Eiropas čempionāts bija paredzēts pirms nedēļas Kēnigszē, bet laikapstākļu dēļ Pasaules kausa posma sacensības un līdz ar to arī Vecā kontinenta meistarsacīkstes tika pārceltas uz Īglsu.

Pagājušajā sezonā 34 gadus vecais Martins Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā, godalgu no rokām izlaižot pēdējā braucienā, turklāt pastāvēja varbūtība, ka viņš savai sportista karjerai liks punktu. Tomēr latvietis ir apņēmies turpināt startēt līdz 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Viņš savā karjerā ir ieguvis astoņus Pasaules kausus, bet pagājušajā sezonā palika ceturtais.

LA.lv