Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Izcilības balvai naudu budžetā neatrod

Foto: LETAFoto: LETA

Aleksandrs Antoņenko

Kaut arī pirmo Izcilības balvu kultūrā Aleksandram Antoņenko, režisoram Jānim Nordam un muzejam “Žaņa Lipkes memoriāls” Kultūras ministrija (KM) par saviem līdzekļiem plāno pasniegt jau šogad 22. decembrī, 2015. gadā valdības budžeta atbalsts šai balvai nebūs paredzēts.

Vakar valdība neizskatīja jautājumu par šīs balvas iedibināšanu un finansējuma piešķiršanu, jo nepieciešamais papildu finansējums šai iniciatīvai netika apstiprināts ne likumprojektā “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2015., 2016. un 2017. gadam”, ne likumprojektā “Par valsts budžetu 2015. gadam”.

Lai nākamgad nodrošinātu Izcilības balvas pasniegšanu, KM bija nepieciešams 50 951 eiro. Kā informē KM, ministrija balvu šogad un nākamgad finansēs no saviem līdzekļiem nepilnā apmērā pret iepriekš valsts budžetā prasīto, bet neatmetīs cerību finansējumu balvai saņemt no valsts budžeta. Valdībā šo jautājumu plānots skatīt nākamā gada 1. martā.

Izcilības balva kultūrā tiek iedibināta pēc kultūras ministres Daces Melbārdes aicinājuma, lai ik gadu izvērtētu izcilus starptautiska mēroga sasniegumus kultūrā. Balvu 7000 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas plānots pasniegt katru gadu trim cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+