×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Izciliem studentiem – atbalsts studijām

Foto - LETAFoto - LETA

Tā Latvijas Universitātes (LU) fonds paplašina savu stipendiju piedāvājumu un stipendijas pirmajam studiju gadam piešķir arī sadarbībā ar pašvaldībām. Šonedēļ noskaidrojās, ka LU fonda stipendiju “Ceļamaize 2013” un “M. M. V. Petkevičs piemiņas stipendiju” ieguvuši 19 vidusskolēni, bet Salaspils novada pašvaldības stipendiju – divi jaunieši, kas deklarēti tieši šajā novadā.

Viņi saņems stipendiju arī tad, ja studēs kādā citā augstskolā. Salaspils novada 1000 latu vērtajai stipendijai šogad pieteikties varēs vēlreiz: no 2013. gada 1. septembra līdz 2013. gada 1. oktobrim.

Savukārt stipendiju programma “Ceļamaize” un “M. M. V. Petkevičs piemiņas stipendija” paredzēta 12. klašu skolēniem, topošajiem LU pirmā kursa pamatstudiju programmu studentiem, kuriem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums studijām, kuri ir spējīgi un centīgi mācībās, kā arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē. Stipendijas apjoms ir 1500 lati akadēmiskajā gadā, ko var izmantot gan mācību maksas, gan ikdienas tēriņu segšanai.

20. maijā LU fonds noslēdza līgumu ar Saldus novada pašvaldību par stipendijas “Medusmaize” piešķiršanu Saldus novada pašvaldības jauniešiem, kuri uzsāk studijas kādā no Latvijas augstskolām. Uz šo stipendiju varēs pretendēt ikviens Saldus novada pašvaldībā vismaz vienu gadu deklarēts 12. klases absolvents vai profesionālās vidusskolas absolvents, kurš reģistrējies pilna laika klātienes studijām jebkurā Latvijas augstskolā jebkurā bakalaura studiju programmā nākamajā akadēmiskajā gadā. Stipendijas pretendents gan nedrīkstēs vienlaikus būt LU fonda vai citu mecenātu stipendiju ieguvējs, taču drīkstēs strādāt algotu darbu.

Stipendiju 1000 latu apmērā varēs saņemt trīs pirmā kursa studenti, kas ir motivēti, sabiedriski aktīvi un kam, absolvējot 12. klasi, vidējā atzīme bijusi virs 7,5 ballēm. Pieteikties stipendijai būs iespējams no 1. septembra, aizpildot on-line anketu LU fonda mājas lapā www.fonds.lv.

1000 latu stipendiju LU fonds piešķir arī sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību. Čakliem vidusskolu absolventiem stipendijas studijām ik gadu piešķir arī Vītolu fonds, turklāt tās var saņemt visus studiju gadus, ja vien ir labas sekmes.

Arī, piemēram, Rīgas Stradiņa universitātes absolventu asociācija izveidojusi stipendiju fondu, kas administrē vairāku uzņēmumu piešķirtās izcilības stipendijas, kā mecenāta Borisa Tetereva stipendiju medicīnas studentiem un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” stipendiju pediatrijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+