×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

“LA” lasītāji: Juris Rubenis – izcils teologs. Bet vai prezidents? (8)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Par vēlamo prezidenta amata kandidātu daži Latvijas iedzīvotāji minējuši arī mācītāju Juri Rubeni.

Pēc Daces Kokarevičas raksta “Kurš dos vērtīborientierus apmulsušai tautai” publicēšanas 12. marta “LA” numurā jautāju mūsu lasītājiem, vai viņi vēlētos redzēt teologu, piemēram, Juri Rubeni kā Valsts prezidentu?

Egils Vitauts Upelnieks Rīgā: “Nenoliedzot daudzu mūsu mācītāju augstās morālās īpašības, tēvzemes mīlestību, labo izglītību un amatam atbilstošo filozofisko skatījumu, nevienā no man pazīstamajiem mācītājiem tomēr neredzu Latvijas Valsts prezidentu. Vispirms jau tāpēc, ka Latvijā baznīca un valsts ir atdalītas, un katrai no tām ir savas funkcijas: baznīca rūpējas par mūsu garīgo izaugsmi un morāli, valsts – par pasaulīgo eksistenci. Valsts prezidentam ir jāspēj saglabāt līdzsvaru starp šīm sfērām, neveicinot tautā ne klaju ateismu, ne dogmatisku reliģiozitāti.

Valsts prezidents ne vienmēr var un drīkst sekot kristīgās mācības pamatpostulātiem par pāridarījumu piedošanu, nepretošanos ļaunumam. Tāpēc jebkurš mācītājs, pildot Valsts prezidenta pienākumus, neizbēgami nonāks interešu konfliktā ar savu sirdsapziņu. Šo iemeslu dēļ, domāju, ka, neraugoties uz godājamā mācītāja Jura Rubeņa, kuru es ļoti cienu, personīgajām īpašībām, izvirzīt viņu par Valsts prezidenta kandidātu nebūtu pareizi.”

Andrejs Ņečajevs Ķekavas novadā: “Domāju, ja par prezidentu ievēlētu Juri Rubeni, tauta būtu ļoti apmierināta. Andris Bērziņš varbūt ir labs cilvēks, bet viņam nav savas nostājas gandrīz visos būtiskākajos jautājumos. Ilgi nevar izšķirties, vai teikt jā vai tomēr nē. Nezina, kā rīkoties, it kā gaida, ko pateiks kāds priekšā. Bet Rubenim nav jāskatās ne pa labi, ne pa kreisi, viņa nostāja jau ir viņā iekšā, nekas no jauna nav jāgudro. Tagad mācītājam seko ticīgie cilvēki, bet, ja būs Valsts prezidents, sekos visa tauta.”

Aija Kalniņa Rīgā: “Diemžēl Juris Rubenis nav politiķis, viņš ir mūsu garīgās dzīves pārstāvis. Vai viņam sevi būtu jāziedo politiķu zemiskajām savstarpējām cīņām? Šad un tad esmu klausījusies viņa teiktos sprediķus dievkalpojumos vai radio pārraidēs. Viņš ir izcils filozofs, kura vārdos ir vērts ieklausīties. Tomēr Valsts prezidenta amatam, manuprāt, piemērotāks ir Mārtiņš Bondars.”

Juris Ozols Ogres novadā: “Es būtu laimīgs, ja par Valsts prezidentu izvēlētos Juri Rubeni. Pats balsotu par viņu abām rokām – uzticos šim cilvēkam. Atceros atmodas laiku un viņa teiktās runas izšķirošos brīžos. Tās spēcināja un salika punktus uz “i”. Tas, ka Juris Rubenis ir teologs, ir vairāk pluss nekā mīnuss.”

Anna Krūmiņa Rīgā: “Sarežģīts jautājums! Juris Rubenis brīnišķīgs cilvēks, gudrs, drosmīgs, ar stingru mugurkaulu. Apbrīnoju viņu gan kā teologu, gan kā cilvēku domātāju, kas nav liedzis savu skatījumu vai padomu tautai izšķirošos brīžos. Tagad, kā esmu dzirdējusi, viņš attālinājies no ikdienas rūpēm un cilvēku masām, lai, neviena netraucēts, sevi veltītu teoloģijas zinātnei. Tāpēc būtu jājautā pašam Rubeņa kungam, vai viņš būtu gatavs uzņemties pavisam citāda rakstura lomu – būt par Valsts prezidentu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tikai nešo par prezidentu!!Ne visi kas skaisti runā tā arī domā !!Šo to esmu zinājusi par šo “lakstīgalu”.

  2. Savā laikā Juris Rubenis izvadīja mūžībā mana tēva brāli. Murgaināku izvadīšanas runu neesmu vairs dzirdējis.

  3. Lai Dievs pasargā mūs no tāda mākoņbīdītāja. Valstīj ir vajadzīgs vadonis ne tukšu salmu kūlējs.

  4. Nekas pret šo cilvēku, bet nevajag ņirgāties par latvijas cilvēkiem!Ir arī patriotiski noskaņoti, izglītoti, visu cienīti asenizātori….tos jau neviens pat neuzrunā, jo darbs mazliet smirdīgs….

  5. tik veel shito sviesta dzineeju palaist pie teikshanas

  6. Tas raidītu ārkārtīgi pozitīvu signālu uz ārvalstīm un izceltu mūs vismaz Eiropas līmenī, varbūt pat pasaules. Prezidenta vara tomēr ir stipri ierobežota, un tanī plāksnē, kur viņa darbojas minētā kandidāta īpašības es redzu par atbilstīgām esam. Mums nevajag prezidentu, kuru var raustīt aiz striķiem dēļ melnumiem pagātnē vai tādu, kuram personīgās intereses ir pirmā vietā. Bērziņa pelēkās runas gurdināja tautu pat pie Brīvības pieminekļa, tā pat visi zinām, kas notika, kad Zatlera kungs saprata, ka ir prezidents. Ārzemēs neviens viņus nedzirdēja galvenokār tādēļ, ka nebija nemaz ko dzirdēt. Vai mums vajaga vēl vienu tādu termiņu?

  7. tas būtu vāks.šito smadzeņu skalotāju

  8. krustnešu vaidi Atbildēt

    laikam cilvēki ,tā ari nav sapratuši,ka relīģija ir posta nesēja.Nevar ar tukšu muldēšanu ,ne demokratijā ģimeni saturēt,ne noziedzību mazināt,ne tautai labklājību iedot.Visur vajag pamatojumu,bet atsauces uz bībeli ir tukši purkšķi.Ja grib diktatūru,skumjās par Putinu,tad vajag atcerēties ka katoļi Itālijā katoli Musolini pakāra,lai dzīvotu demokrātijā

Draugiem Facebook Twitter Google+