Latvijā
Kriminālziņas

Izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus: noslēgta pasūtījuma slepkavības lieta Jelgavā0

Foto – LETA

Aprīlī stājies spēkā notiesājošais spriedums, ar kuru apsūdzētajam piespriests daudzu gadu cietumsods par 2015.gada pastrādāto pasūtījuma slepkavību Jelgavā, aģentūru LETA informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja.

AT pieņemts lēmums par atteikšanos pārbaudīt Zemgales apgabaltiesas nolēmuma tiesiskumu, līdz ar to stājas spēkā apgabaltiesas lēmums, ar kuru atstāts negrozīts pirmās instances – Jelgavas tiesas (tagad Zemgales rajona tiesa) – spriedums. Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Jelgavas tiesa iepriekš atzinusi 1983.gadā dzimušā Oļega Kļimanova vainu pasūtījuma slepkavības izdarīšanā un piespriedusi viņam brīvības atņemšanu uz 16 gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem. Tiesa, galīgais sods apsūdzētajam noteikts pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot ar šo spriedumu piespriesto sodu ar diviem citiem sodiem, kas piespriesti Rīgā par citiem nodarījumiem. Brīvības atņemšanas soda izciešanā tiks ieskaitīts arī apcietinājumā pavadītais laiks.

Jelgavas tiesa daļēji apmierināja arī cietušo pieteiktās kompensācijas. Par labu bojā gājušā vīrieša sievai piedzenama kompensācija par morālo aizskārumu 8150 eiro apmērā, bet par labu bojāgājušā tēvam – 28 150 eiro. Tāpat no Kļimanova piedzenami dažādi procesuālie izdevumi.

Jau vēstīts, ka iepriekš Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot lietu, pirmās instances spriedumu nav grozījusi, tāpēc Kļimanovs iesniedzis kasācijas sūdzību.

Izskatot lietu pirmajā instancē, prokurors prasīja vīrieti sodīt ar brīvības atņemšanu uz 20 gadiem. Apsūdzētais savu vainu neatzina.

Bojāgājušā sieva bija pieteikusi kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kā arī materiālo kompensāciju par bēru izdevumiem 1920 eiro apmērā. Mirušā tēvs sākotnēji bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kuras apmēru tiesas sēdē mainīja uz 50 000 eiro.

Tāpat ziņots, 2015.gada 7.decembrī ap plkst.7 Satiksmes ielā, Jelgavā, ar vairākiem šāvieniem sašauts 40 gadus vecs vīrietis, kurš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais saticies ar pirmstiesas procesā nenoskaidrotām personām. Kopīgas alkohola un narkotiku lietošanas laikā pirmstiesas procesa nenoskaidrota persona piedāvāja apsūdzētajam izdarīt personas slepkavību, lietojot šaujamieroci, apsolot par to samaksāt 5000 eiro. Vīrietis piekrita.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, pēc pirmstiesas procesa nenoskaidrotas personas norādēm apsūdzētais agrā rīta stundā ar līdzi paņemto šaujamieroci devās uz dzīvojamās mājas pagalmu, kur gaidīja, kamēr no kāpņu telpas iznāks cietušais.

Atrodoties narkotiku un alkohola ietekmē un darbojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais no šaujamieroča izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus cietušā ķermenī, un pēc tam no notikuma vietas aizskrēja.

LA.lv