×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Izdejos Tālavas novada “Pavasara nakts mistērijas”

Foto: LETAFoto: LETA

Uzveduma radošā komanda: Jānis Purviņš, Gunta Skuja, Aivars Ikšelis, Maruta Alpa.

Sestdien, 23. maijā, Valkas brīvdabas estrādē norisināsies vērienīgs koncertuzvedums “Pavasara nakts mistērijas”, LA.lv informēja Valkas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

Uzvedumā 26 Latvijas izcilākie deju kolektīvi izdejos senā Tālavas novada “Pavasara nakts mistērijas” par gadu simtos saglabātām ģimeniskām tradīcijām un senās Valkas puses pavasara ierašām. Deju izrādi veido režisors Aivars Ikšelis, horeogrāfe un mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja, horeogrāfi Taiga Ludborža, Ieva Adāviča, Jānis Purviņš. Skatuves noformējumu veidos scenogrāfs Ivars Noviks.

Gunta Skuja atzinīgi vērtē valcēniešu uzdrīkstēšanos parādīt skatītājiem jaunu uzvedumu, kādu Valkas brīvdabas estrādē izrādīs pirmo reizi. “Parasti deju uzvedumi ir veltīti pavasara un vasaras saulgriežiem. Šī izrāde veltīta senajiem latviešu pavasara svētkiem – Jurģiem jeb Ūsiņa dienai, kas ir viduspunkts starp abiem saulgriežiem, tāpēc arī tā notiek maijā, kad mostas cilvēku jūtas, mīlestība un daba”, stāsta Skuja. Viņa uzslavē režisora ieguldījumu tieši Valkas puses tradīciju izpētē, kas ir ņemtas par pamatu izrādes scenārijam.

Deju lieluzvedumu noslēgs balle blusu krogā. Savulaik pēc Lielā lopu tirgus uz balli gājuši kā tagad uz kultūras namu, satikušies, pļāpājuši, izlīguši strīdus un līguši darījumus. Krogs valcēniešiem bija gan kultūras, gan pasta vieta.

Jānis Purviņš, uzsākot darbu pie vērienīgās izrādes, sapratis, ka kroga balles daļa ir jāveido no jauna, paskatoties nedaudz savādāk uz darbībām, kas notiek krogā. Līdz ar to tapušas piecas jaunas dejas, kuras pirmizrādi piedzīvos tieši Valkas brīvdabas estrādē. Tās veidotas pēc latviešu etnogrāfisko deju principiem, ņemot vērā dejošanas tradīcijas. “Ar Raimonda Paula mūziku tā būs vareni lustīga deju izrādes izskaņa”, uzsver Purviņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+