Mobilā versija
-3.8°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

Izdevēji neizpratnē par ministres izteikumiem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

AS "Lauku Avīze"valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis.

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) ar atklātu vēstuli vērsusies pie finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas, izsakot satraukumu un neizpratni par ministres publiski pausto vēlmi mainīt preses piegādes atbalsta principus – dalīt pēc satura Latvijas drukātos medijus atbalstāmajos un neatbalstāmajos.

“Ja tikts ieviests šāds princips, tad iedzīvotājiem būs liegta iespēja abonēt izvēlētos preses izdevumus ar vienādiem noteikumiem visas valsts teritorijā. Šāda pieeja jebkura informatīva avota klasificēšanā novestu pie lasītāju diskriminācijas pēc dzīvesvietas,” vēstīts LPIA valdes priekšsēdētāja Guntara Kļavinska parakstītajā vēstulē.

“Latvijas Republikas normatīvajos aktos nostiprinātā norma, kas nodrošina vienādus nosacījumus piegādāt presi visiem valsts iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā, mūsuprāt, arī turpmāk valsts pārvaldei ir jārespektē. LPIA uzskata par nepieņemamu mediju dalīšanu pēc informācijas veida vai valsts iedzīvotāju šķirošanu pēc dzīvesvietas, jo tas pasliktinātu ārpus Rīgas un citu lielo apdzīvoto vietu dzīvojošo iespējas izvēlēties un lietot drukātos medijus.”

LPIA atgādina, ka šā gada 17. augustā satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar asociācijas un VAS “Latvijas Pasts” vadību un sarunās puses bijušas vienisprātis, ka līdz 2019. gada 31. decembrim ir jāsaglabā šobrīd noteiktais abonētās preses izdevumu piegādes kompensēšanas modelis, kas pēc būtības nodrošina preses pieejamību visiem lasītājiem, īpaši lauku reģionos.

VAS “Latvijas Pasts” ir vērsis uzmanību, ka, vairs nesaņemot no valsts kompensāciju zaudējumu segšanai, ko rada abonēto preses izdevumu piegāde reģionos, preses abonētājiem šīs izmaksas būs jāsedz pilnā apmērā, tas radītu abonentu skaita krišanos. Tādējādi būtu apdraudēta preses izdevēju turpmākā darbība, rezultātā būtiski pasliktinātos sabiedrības informētība par valstī un novados notiekošajiem procesiem un aktualitātēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kārtējā reize, kad ministri NEKO labu cilvēkiem NESPĒJ UN NEGRIB PIEDĀVĀT, lai būtu labāk kā līdz šim!??
    Tas ir NONSENSS!!! Ar katru reizi arvien vairāk viļos Danā Reizniecē-Ozolā… Laikam jau taisnība, ka VARA UN NAUDA izmaina cilvēku!!! Mūsējiem nevienam nevar ticēt, jo nodarbojas vienīgi ar melošanu, sevis nodrošināšanu, savu tiešo darbu atstājot novārtā!

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+