×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Izdevīgus pirkumus meklējot: ko var atrast nocenoto preču veikalos

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Aleksandrs Černovs: "Jāatceras, ka ekrāna lielums būtu jāsaskaņo ar skatīšanās attālumu. Tuvumā skatīties pārāk lielu ekrānu nebūs prātīgi."

Zivs meklē, kur dziļāks, cilvēks, kur labāk. Daudziem tas nozīmē preci nopirkt lētāk, bet tajā pašā kvalitātē. Šādu iespēju sniedz nocenoto preču veikali, kas ekonomisku pircēju vidū ir populāri arī ārzemēs. Tie principāli atšķiras no lietotu preču veikaliem, jo tur nonāk jaunas, vēl nelietotas mantas. Pamatprodukciju sastāda diezgan raiba preču kategorija: preces ar nelielu ārēju defektu, piemēram, bukti sānos, partiju pārpalikumi, nepareizi iefasētas vai citam tirgum paredzētas preces. Rietumos efektīvā apdrošināšanas sistēma uzņēmumam ļauj preci bez lieliem kreņķiem norakstīt un nodot tālāk kompānijām, kas specializējas šādu veikalu apgādē. Līdz ar to tur reizēm atrodamas modernas un pilnīgi jaunas lietas. Šajos veikalos var nopirkt praktiski visu sadzīves tehnikas spektru. Par vērtīgāko daudzi uzskata tieši Vakareiropā saražoto sadzīves tehniku, tāpat te var iegādāties gan tūkstošiem eiro vērtas lietas, gan lētas rezerves detaļas. Tāpat daudz noderīgu lietu par ļoti zemām cenām var atrast veikalos, kas tirgo bankrotējušu veikalu preces, piemēram, veikalu tīkli “Gein”, “Labās mantas”.

Kā iegādāties televizoru

Televizora iegādē daudziem svarīgs ir izmērs, iecienītais brends, ekrāna izšķirtspēja, skaņas kvalitāte un palīgfunkcijas. LED diožu izmantošana ļāvusi televizorus padarīt arī energo­ekonomiskākus un vieglākus. Praktiski visiem jaunajiem TV ir iebūvēti dekoderi, tomēr par to vajag pārliecināties. Lai arī daudzi ir apmierināti ar plazmas TV, tagad nopērkami LED televizori, kas pat ir plānāki par centimetru. Visiem jaunajiem LED televizoru modeļiem būs vismaz kvalitatīva augstās izšķirtspējas HD (“High-definition”) formāta bilde. Šobrīd pastāv “HD-ready” un “Full-HD” formāti. HD nozīmē, ka ekrānā ir lielāks pikseļu skaits uz kvadrātcentimetru, nekā tas bija tradicionālajos televizoros, un “HD-ready” formāta izšķirtspēja veido 1280×720 pikseļus (1280 punkti platumā un attiecīgi 720 augstumā). Dārgāko “Full-HD” formāta izšķirtspēja ir 1920×1080 pikseļu.

Cita būtiska izvēle ir 3D funkcija jeb tā dēvētais stereoattēls. Šī 40 gadus vecā tehnoloģija beidzot ieguvusi ievērojamu popularitāti, skatīties šajā formātā labu filmu ir baudījums.

Mazliet par to, kā rodas 3D. Attēli, ko redz cilvēka labā un kreisā acs, nedaudz atšķiras. Analizējot šīs atšķirības, smadzenēs rodas priekšstats par telpu un attālumu. Apskatāmā objekta šķietamo nobīdi, kas rodas, mainoties skatu punktam, sauc par paralaksi. Tātad tas ir svarīgākais faktors mūsu trīsdimensiju pasaules uztverei. Zinātnieki secināja: lai veidotu telpisku attēlu, katrai acij vienkārši jārāda savs attēls. Lai uzņemtu 3D filmu, izmanto īpašas stereoskopiskās kameras. Tās savā būtībā ir divas atsevišķas kameras, kas apvienotas vienā, to objektīvi atrodas cilvēka acu attālumā. Tādējādi iegūst filmu divos atainojumos. Attēla telpiskuma ilūziju plakanajā televizora ekrānā panāk ar speciālām brillēm. Katram TV ekrāna kadram secīgi ataino attēlus kreisajai un labajai acij. Kadru maiņa risinās tik ātrā tempā, ka cilvēka acs attēlus uztver kā vienu. Speciālajās 3D brillēs iebūvēti īpaši filtri, kuri ar vienādu intervālu pārslēdzas no kreisās uz labo pusi. Tādā veidā katra acs saņem nedaudz savādāku attēlu un noraida to smadzenēm, kas, apstrādājot informāciju, rada telpiskuma ilūziju. Ir televizoru modeļi, kas lasa tikai speciālās filmas un pārraides, un tādi, kas vēl papildus ļauj mazliet telpiskot arī parastās TV pārraides. Katrā ziņā ar 3D modeļiem var skatīties visas pārraides.

“Cenšamies vairāk tirgot stabilās “Samsung” un “Sharp” iekārtas, kurām dodam divu gadu garantiju,” stāsta SIA “Vito” interneta veikala “GoodPrice.lv” eks­perts Aleksandrs Černovs. “TV iegādē ir nianses arī TV aizmugures panelī. Ja TV ir USB ieeja, tā ļaus skatīties ierakstītas fotogrāfijas un filmas. Ja modelim paredzēta ieraksta funkcija, USB var ierakstīt filmas un pārraides. Speciālās USB ieejās var izmantot cieto disku un ļoti lielu datu apjomu. Daži TV modeļi aprīkoti ar WEB kameru, un var pieslēgties internetam tieši. Tātad labs televizors jau līdzinās mazam datoram. Citus modeļus var izmantot gan kā datoru monitorus, gan kā televizorus. Tāpat jāatceras, ka ekrāna lielums būtu jāsaskaņo ar skatīšanās attālumu. Piemēram, mūsu veikalā nopērkamo angļu “Logik”, kam ir 208 cm pa diagonāli, ieteicams skatīties no 6 metru attāluma. Tuvumā skatīties pārāk lielu ekrānu nebūs prātīgi.”

Kredīts un garantija

Parasti preces iespējams iegādāties kredītā, izmantojot kādu no specializētiem kredīta devējiem. Tiesa, kredīta procenti parasti būs lielāki nekā bankā, taču parasti atlikušo kredīta daļu var nomaksāt agrāk, nemaksājot procentus. Patēriņa kredītu līdz EUR 5000 izsniedz bez ķīlas, uz trijiem gadiem. Jauniešiem no 18 līdz 21 gadam parasti maksimālā summa ir mazāka.

Iegādājoties nocenotas preces, svarīgas ir garantijas, piemēram, “Foron” un “Verners DE” veikalos dod vienu vai divu gadu garantiju, divu gadu garantija paredzēta “Bigbena” veikala sadzīves tehnikai. Ja prece ir nocenota, ar defektu vai lietota, garantijas noteikumus pārdevējs un pircējs atsevišķi atrunā savstarpējā līgumā, prece var būt arī bez garantijas. Garantija attiecas uz iekārtas tehniskajiem bojājumiem un darbības traucējumiem. Veikaliem ir savas specializētas darbnīcas, kas veic garantijas un parasto remontu. Garantija, protams, nebūs spēkā, ja prece tikusi lietota, neievērojot tās lietošanas noteikumus un tai neparedzētiem mērķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+