×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Izdevumi bēgļiem dubultosies (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas federālās zemes plāno šogad imigrantiem tērēt no 3 līdz 8% sava budžeta, bet kopīgā summa būs divas reizes lielāka nekā pagājušajā gadā, vēsta laikraksts “Handelsblatt”.

 

Kopumā federālo zemju budžetos izdevumi bēgļiem šogad ieplānoti 16,7 miljardu eiro apmērā, kas divas reizes pārsniedz 2015. gada rādītājus. Kā raksta “Handelsblatt”, federālajā budžetā bēgļiem plānots tērēt aptuveni astoņus miljardus eiro, taču puse no šīs summas jau ir izmaksāta federālajām zemēm. Vācijā pērn tika reģistrēti divi miljoni jaunu imigrantu, bet 
860 000 no tiem devušies tālāk uz citām valstīm. Tas nozīmē, ka Vācijā palikuši 1,14 miljoni imigrantu, kas ir augstākais imigrācijas rādītājs, kopš tiek apkopota šāda informācija. Vācijas rūpnieki prognozē ilgstošu bēgļu integrāciju darba tirgū, paziņojis Vācijas Rūpnieku federācijas (BDI) vadītājs Ulrihs Grillo. “Ekonomika dara diezgan daudz, lai integrētu bēgļus, bet tas ir daudz grūtāk, nekā daudzi cilvēki domā,” viņš norādīja. Daļai bēgļu ir ļoti zema kvalifikācija, sacīja Grillo. “Tas sākas ar vācu valodu, bez tās nekas nav iespējams,” viņš piebilda. Viņš vērsa uzmanību uz to, ka daudziem jaunajiem bēgļiem ir vairāk nekā 18 gadi, kas rada lielas problēmas skolām. Lai risinātu šīs problēmas, būs nepieciešami desmitiem tūkstošu skolotāju. Grillo arī uzsvēra, ka nesen popularitāti ieguvusī eiroskeptiskā partija “Alternatīva Vācijai” (AfD) “nepiedāvā nekādus risinājumus”.

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs paziņojis, ka bēgļu krīzes smagākais brīdis ir aiz muguras, tomēr uzsvēra, ka, lai novērstu masu nelegālo imigrāciju nākotnē, Eiropas Savienībai var nākties noslēgt vienošanos ar Ziemeļāfrikas valstīm. Vācijā imigrantu pieplūdums ir strauji sarucis, un šobrīd pāri robežai ar Austriju dienā ierodas apmēram 140 nelegālie imigranti, norādīja ministrs. “Es ar lielu piesardzību varu teikt, ka bēgļu krīzes smagākais punkts ir aiz muguras,” viņš teica, tomēr atzina, ka “joprojām ir jautājumi, kuri ir jāatrisina”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un no kam tiek atņemta nauda ? Ātrāk vai vēlēk Kanclerei naķsies atbildēt.

  2. Tagad kaut kādu .. velkamistu dēļ ierindas pilsoņiem atkal nāksies savilk jostas, lai barotu muslimus, kas pat netaisās strādāt! Un galvenais, ka pret to pat nedrīkst iebilst, jo tad uz reizi klāt Drošības policija par kūdīšanu uz naidu! Vai politiķi ar galvu vsipār domā???

Draugiem Facebook Twitter Google+