Agrotops

Zemi pārdod valstij, jo tai uzticas

Latvijas Zemes fonds patlaban piedāvā nomai vairāk nekā desmit lauksaimniecības zemes īpašumus Līvānos, Skrundā, Ventspilī, Lielvārdē, Vecumniekos u. c., informē Latvijas Zemes fonda vadītāja Ina Alksne.

 

 

Uzraudzīt drošībai, nevis sodīšanai

Pārtikas un veterinārais dienests daudziem asociējas ar inspektoriem, kas, bruņojušies ar regulām un normatīvajiem aktiem, ierodas uzņēmumos, lai atrastu nepilnības, pārkāpumus un par tiem sodītu. Māris Balodis, PVD ģenerāldirektors, atzīst, ka pārsvarā gadījumu šie priekšstati ir stereotipiski un balstās uz zināšanu, izpratnes vai informācijas trūkumu.

 

 

Atbalsts sekmē sēklaudzēšanu

Valsts brīvprātīgais saistītais atbalsts ir sekmējis šāgada sēklaudzēšanas sējumu platību palielināšanos par 3000 ha salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

 

 

Augsnes pirmssējas apstrādes tehnoloģiju salīdzinājums

Demonstrējumā, kas notika Limbažu pagasta z/s Jaunkarnas, tika noteikta dažādu pirmssējas augsnes apstrāžu ekonomiskā efektivitāte ziemas kviešos, izvērtētas atšķirīgo tehnoloģiju priekšrocības un trūkumi salīdzinājumā ar Latvijā tradicionālo augsnes pirmssējas apstrādi.

 

 

Izstādes Agritechnica 2015 inovācijas

Balstoties uz striktiem vērtēšanas kritērijiem, neitrāla DLG (Vācijas lauksaimniecības sabiedrība) iecelta ekspertu komisija no 311 pieteikumiem izvēlējās piecas zelta un 44 sudraba medaļas cienīgas inovācijas.

 

 

Negribējām kļūt par otru Trikātu

Piensaimnieku kooperatīva Dzēse vadītājs Māris Petrēvics, viens no kopējās piena pārstrādes rūpnīcas idejas autoriem, aicina visus Latvijas piena ražotājus, kas nedomā likvidēt ganāmpulkus un prasīt kompensācijas, vienoties darbam Latvijas pienā.  

 

 

Viens teļš no govs gadā

Lai varētu runāt par ganāmpulka produktivitāti, jāpanāk, ka no katras govs iegūstam vienu teļu gadā.

 

 

Skābbarība no kukurūzas

Septembra beigās Iecavā, SIA Zeltezeri saimniecībā, notika kukurūzas skābbarības diena. Tās dalībnieki guva plašu informāciju par kukurūzas audzēšanas agrotehniku, skābbarības tranšeju veidošanu, pareizu skābbarības paraugu ņemšanu un citām svarīgām ar kukurūzas skābbarības sagatavošanu saistītām lietām.

 

 

Govju cietstāves un pārejas periods

Pamatoti var uzskatīt, ka cietstāves un pārejas periods, t. i., 0–3 nedēļas pirms atnešanās un 0–3 nedēļas pēc atnešanās, ir vissvarīgākais posms govs laktācijā. Pareizi novadīts cietstāves un pārejas periods nozīmē vairāk dzīvu produktīvu govju.

 

 

Kā palīdzēt govij dzemdībās

Kādi priekšnoteikumi saistībā ar govs dzemdībām jāievēro personālam un saimniekiem; kādas ir biežāk novērotās kļūdas un kā no tām izvairīties. 

 

 

Paši izaudzē, paši realizē

Latvijas tumšgalves šķirnes audzētava SIA Vilarija Pārgaujas novada Stalbes pagastā šo ziemu sagaidīs ar 150 aitu māšu ganāmpulku. Tas ir divas reizes mazāks nekā citus gadus, atklāj aitkopji Dace un Artis Reiziņi.

 

 

Jaunumi upeņu audzētājiem

Starptautiskajā upeņu audzētāju asociācijas konferencē varēja uzzināt par jaunākajiem sasniegumiem zinātnē saistībā ar upenēm, ražotāju piedāvājumiem, par upeņu audzēšanas stāvokli un iespējamām ražām dažādās valstīs.

 

 

Specializācija – ābolu ražošana

Daces un Laura Medņu saimniecība Ābelītes ZS Ceraukstē apsaimnieko devīto lielāko ābeļdārzu Latvijā – 19,66 ha platībā – un vidēji gadā saražo 350 tonnu ābolu.

 

 

Burkānu mēslošana – solis pretim kvalitātei

Pēdējos gados burkānu vidējā ražība profesionālajās saimniecībās ir būtiski palielinājusies, pārsniedzot 70 t/ha. Burkānu hibrīdu vajadzība pēc makroelementiem ir atkarīga no šķirnes tipa, audzēšanas perioda ilguma un gaidāmās ražas.

Abonēt drukātu izdevumu
Abonēt
Abonēt
e-izdevumu
Abonēt
Draugiem Facebook Twitter Google+