Agrotops

Modernās rapšu un kviešu šķirnes

Tradicionālajā Latraps lauka dienā Elejā vairāki simti zemnieku kopā ar kooperatīva agronomiem izvērtēja demonstrējumu laukos iesētās gan jau zināmas, gan pavisam jaunas kviešu, rapšu un alus miežu šķirnes.

 

Bīstamās kviešu septoriozes

Septoriozes, īpaši kviešu lapu pelēkplankumainība, ir vienas no bīstamākajām gan ziemas, gan vasaras kviešu slimībām un var izraisīt lielus ražas zudumus.

 

Jūnijs – pievēršam īpašu uzmanību vējauzām!

Situācija Latvijā tiešām ir satraucoša – vējauzas izplatība strauji aptver visu valsts teritoriju, un ne vienmēr lauksaimnieki pievērš pietiekamu uzmanību šīs grūti kontrolējamās nezāles izplatībai savas saimniecības laukos.

 

Pavairo tikai vietējās šķirnes

Viesītes pagasta zemnieku saimniecība Oši iegādāsies jaunu graudu tīrītāju un vakuumtransportieri, kas samazinās sēklas sagatavošanai nepieciešamo laiku. Ar jauno iekārtu 100 tonnu sēklas varēs sagatavot nedēļas laikā.

 

No mēslotiem zālājiem divreiz lielāka raža

Vienādus zālāju maisījumus iesējot dažādās augsnēs, proteīna daudzums lopbarībā ir ļoti atšķirīgs. Zālaugu kvalitāte atkarīga no augsnē esošajām barības vielām – slāpekļa, fosfora un kālija, kā arī augsnes skābuma.

 

Kevili Igaunijā iet Latraps ceļu

Igaunijā kooperācija graudkopībā nav tik attīstīta kā Latvijā, tomēr izaugsme notiek. Igaunijas lielākais graudaudzētāju kooperatīvs Kevili šā gada aprīlī atzīmēja 11. gadskārtu.

 

Efektivitāte ir apdomībā un precizitātē

Zemnieku saimniecība Vilciņi 1 atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā un ir viena no lielākajām augkopības saimniecībām Zemgalē. Tās īpašniekam Arnim Burmistrim gūt augstas un kvalitatīvas ražas, kā arī saimniekot efektīvi un iespējami videi draudzīgi palīdz precīzās lauksaimniecības tehnoloģijas.

 

Kāpēc nepieciešama slaukšanas iekārtu diagnostika?

Praksē var novērot, ka slaukšanas iekārtu īpašnieki savām iekārtām pievērš uzmanību tikai tad, kad notiek acīm redzamas avārijas. Taču vakuums, ar ko darbina slaukšanas iekārtas, tāpat kā elektrība nav redzams, tāpēc slaukšanas iekārtas ilgstoši bez acīm redzamām ārējām pazīmēm var strādāt nepareizā vakuuma režīmā.

 

Lai zīdītājgovs nestu peļņu

Piena ražošanas saimniecībām, kas plāno pievērsties gaļas lopkopībai, jārēķinās, ka tas nebūs ātrs process, brīdina Liellopu izsoļu nama vadītājs Kaspars Ādams.

 

Oksforddaunas aitu šķirne Latvijā

Izplatītākā šķirne Latvijā, protams, ir Latvijas tumšgalve, bet pašlaik arī Oksforddaunas šķirnes dzīvnieku krustojumi Latvijā ir samērā populāri. Rakstā – par šķirnes īpašībām.

 

Kad augļu dārzs sasniedzis briedumu

Augļu koka brieduma jeb ražošanas periods sākas tad, kad iegūstam regulāras, vērā ņemamas ražas – ap 15–20 un vairāk t/ha.

 

Vai zemeņu audzēšana var būt ekonomiski izdevīga?

Vai Latvijas zemeņu audzētāji spēj un spēs konkurēt ar lētāko importu? Diemžēl lielākā daļa audzētāju savas produkcijas pašizmaksu neaprēķina un neanalizē, savukārt bruto seguma aprēķini ir nepilnīgi, tāpēc ir vērts ielūkoties holandiešu pieredzē un pašizmaksas aprēķinos.

 

Cigoriņu kafijas vārītāja

Ne vienmēr ar tradicionālo lauksaimniecību, īpaši ja zemes īpašumā ir nedaudz, var nopelnīt, tāpēc jāmeklē inovatīvi risinājumi, ražojot nišas produktus. Spilgts piemērs ir Jolantas Kovnackas pirms sešiem gadiem uzsāktais cigoriņu kafijas bizness. 

Abonēt drukātu izdevumu
Abonēt
Abonēt
e-izdevumu
Abonēt
Draugiem Facebook Twitter Google+