×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Izdevums: Janukovičs gatavs ļaut Timošenko doties uz ārzemēm

Foto - AFPFoto - AFP

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ir gatavs atļaut apcietinājumā turētajai ekspremjerei Jūlijai Timošenko doties ārstēties uz ārzemēm, pretī saņemot Rietumu garantijas, ka Timošenko nepiedalīsies vēlēšanās, ziņo ukraiņu izdevums “LIGA Biznesinform”, atsaucoties uz saviem avotiem.

Kaulēšanās par opozīcijas līderes likteni notiek pastāvīgi, apliecināja vairāki avoti, kas ir pazīstami ar Janukoviča un Rietumu dialoga gaitu. Janukovičs pieprasījis, lai līdzās asociācijas līguma parakstīšanai ar Eiropas Savienību un finanšu palīdzības atjaunošanu Rietumi uzņemas garantijas, ka Timošenko neatgriezīsies Ukrainā un nepiedalīsies vēlēšanās, norādījuši izdevuma sarunbiedri. “ES un ASV pārstāvji patiešām nesaprot, kādā veidā viņi varētu aizbāzt Timošenko muti, liekot šķēršļus viņas politiskajiem paziņojumiem vai intervijām. Turklāt, kā pastāstīja līdzgaitnieki, kas uztur kontaktus ar Jūliju Vladimirovnu, tikšanās gaitā viņa skaidri apliecinājusi vienam no Rietumu diplomātiem, ka šāds darījums ir nepieņemams, Ukrainu pamest viņa negrasās,” vēsta izdevums.

Izmantojot parlamenta deputāta un uzņēmēja Jevgēņija Ščerbaņa slepkavības lietu, valsts vara vienlaikus spēlē trīs partijas. Pirmkārt, tiek šantažēti Rietumi. Tiem ir jāpieņem Janukoviča nosacījumi, ja viņi negrib pieredzēt, ka Timošenko paliek ieslodzījumā visu atlikušo dzīvi. Otrkārt, tiek šantažēta pati Timošenko, kurai, zinot par mūža ieslodzījuma draudiem, ir jāpiekrīt emigrācijai. Treškārt, spriedums par mūža ieslodzījumu ir garantija, ka Timošenko neatgriezīsies politikā, kamēr Ukrainā valda Janukovičs vai arī viņa mantinieks no tuvākā loka, rezumē izdevums.

Ekspremjere, kas 2011. gada beigās sāka izciest viņai par varas pilnvaru pārsniegšanu piespriesto septiņu gadu cietumsodu, kopš 2012. gada aprīļa atrodas Harkovas slimnīcā. Prokuratūra janvārī informēja Timošenko, ka viņa oficiāli ir aizdomās turamā Ščerbana slepkavības lietā, un norādīja, ka notiesāšanas gadījumā viņai draud mūža ieslodzījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+