×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Izdienas pensijas robežsargiem. Atbilde “LA” lasītājam (4)

Foto-LETAFoto-LETA

“LA” lasītājs Leonards Smagars, atvaļināts robežsardzes majors, robežsardzes asociācijas biedrs, ir uzrakstījis “LA” vēstuli par robežsargu sociālajām garantijām.

Viņš min, ka no 1997. līdz 2002. gadam atvaļinātie robežsargi saņem pensiju, kuras lielums ir no 198 līdz 322 eiro. Smagara kungs raksta: “Sakarā ar to, ka robežsardze cieši sadarbojas ar aizsardzības spēkiem un pilda militāras funkcijas, jārisina jautājums par aizsardzības spēku sociālo garantiju piešķiršanu atvaļinātiem robežsargiem neatkarīgi no tā, kad viņi ir atvaļināti un kāds ir izdienas stāžs robežsardzē.”

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) ir lietas kursā par atvaļināto robežsargu problēmām: “Nedienu sakne meklējama deviņdesmitajos gados, kad robežsardze no aizsardzības struktūras tika pārcelta uz iekšlietām. Šis jautājums komisijā skatīts jau divas reizes, bet tikai iepriekšējā parlamenta sasaukumā. Tolaik mēs palikām pie lēmuma, ka Iekšlietu un aizsardzības ministrijām savstarpēji jānoskaidro, cik cilvēku cietuši no šīs pārejas un kas būtu jāgroza likumos par izdienas pensijām. Ar šādiem grozījumiem jābūt uzmanīgiem, jo, labojot problēmas vienai grupai, varam nejauši izdarīt slikti citiem.

Paldies “LA” un atvaļinātajiem robežsargiem, ka atgādinājuši par šo neatrisināto jautājumu. Plānojam to aktualizēt un decembrī rīkot tam veltītu komisijas sēdi, kur piedalītos gan abu ministriju, gan Valsts robežsardzes, gan atvaļināto robežsargu pārstāvji.” Barča arī piebilda, ka papildu spriedzi izdienas pensionāru vidū rada apstāklis, ka pirms vairākiem gadiem pensionējušies cilvēki saņem pensiju atbilstoši savai pakāpei un tā brīža algai. Laika gaitā darba samaksa ir pieaugusi, tādēļ robežsargi, kuri dodas pensijā tagad, saņem lielākas pensijas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Tad ta nu speciālists atradies… Pajautāju augsta ranga prokuroram, kad beigsies bardaks prokuratūrā…. Cik tad bija izdzerts? Mūžīgi tie pajautātāji par bardaku tur, tur, tur un tur. Paši uz sevi būtu skatījušies. Kad tādā tusiņā atprasi atpakaļ, par ko KONKRĒTI ir runa, tad neko nevar pateikt, vēkš tikai vienu-bardaks, bardaks, bardaks. Apnikuši šie kritiķieri. Paši savu sētas vidu nesaslauka, bet visur citur bardaku redz. Ja pašiem būtu jāiet kādā dienestā, jābrauc naktī uz izsaukumu, brīvdienā jāatstāj ģimene, jo izsaukts uz darbu, tad gan prastu žēloties. Tā jau ir-cita makā pieci eiro vienmēr vairāk kā savējā desmit.

  • Aplamības nevajag kultivēt. Prokurori (zini divu pēdējo ģenerālprokuroru izteikumus – prokurori neveic izmeklēšanu) dežurē diennakti, izbrauc uz notikuma vietu, rokas kabatā un dod norādījumus, nabaga inspektors, ar sasalušām rokām raksta protokolu (zini, ka policijā nav izmeklētāju, ir inspektori, kuriem dod norādījumus visi, kam nav slinkums, dīda un biksta un šis “izmeklētājs” nekad nevar iemācīties patstāvīgi strādāt, prokurors neko nedara notikuma vietā), pēc dežūras ņem vagu atpūtai un atkal sēž kabinetā, kurā viņam nēsā papīrus klāt šis nabaga “izmeklētājs”, kamēr lieta iegūst kaut kādu jēgu. Lietu inspektoriņa izmeklē tikai daļu un atdod prokuroram celt apsūdzību. Tad tikai sākas izmeklēšana, proti. lieta tiek saraustīta gabalos – vienu daļu policijā pilda, otru prokurors kabinetā un uz tiesu lieta nonāk tāda, ka nevar saprast, kas to izmeklēja- policija vai prokurors un tiesai nodod brāķi. Tiesa pieņem un ņirgājas par prokuroru, ja lieta vien brāķis. Papildizmeklēšanas vairs tādas nav. Saproti, ja nevar noteikt, kas šuva mēteli, kas pogu, kas jostu, kas apkakli utt, tas vairs nav mētelis un nav no kā prasīt. Priviliģēti jau ir prokurori, un tad visspēcīgi – tiesneši – strādā kabinetos tik, cik grib. Ja lietā kas nav , tiesnesis prasa prokuroram, prokurors tam pašam inspektoram un kāda algu starpība prokuroram, tiesnesim?. Kam vajadzīga izdienas pensija kabineta “žurkām”, ka jau teikts? Kabinetā var sēdēt līdz 75 gadiem un dot norādījumus. Ja kāda izmeklēšanas darbība vajadzīga prokurora lietā – to pasūta izmeklēšanas inspektoram, jo – prokurors neveic izmeklēšanu (arī šis teiciens ir aplams no likuma neesamības viedokļa, ka neveic, bet diemžēl, izmeklēšanas funkcijas nav paredzētas, bet dīdīšanas funkcijas gan.
   Un policijā vai vairāk kā puse policistu sēž kabinetos un klabina datora klaviatūras – darbs grūts, jādod izdienas pensija? Un ārstam, medmāsai pie operāciju galda, skolotājam ar satrakojušiem skolniekiem (demokrātija) nav jādod?

 2. IZDIENAS PENSIJAS – parēķiniet un papētiet, tā ir valsts kases izgrābšana, bezatbildīga rīcībā tās ieviest pastāvošā formā un esošam kategorijām. Pasakiet, kam vajadzīgas izdienas pensijas tiesnešiem, vēl vairāk – zemesgrāmatu kabineta “žurkām”?

  IZDIENAS PENSIJU, ja godīgi un bez diskriminācijas, vajag visām strādājošam kategorijām bez izņēmuma – arī ministriem, deputātiem, skolotājiem, ārstiem, baletdejotājiem – ar vienu nosacījumu – JA DARBINIEKS NOSDTRĀDĀ AMATĀ, teiksim 15, 20, 25 gadus un PAZAUDĒJIS DARBA SPĒJAS ŠAJĀ AMATĀ – ar DEĀKa atzinumu, ārstu komisijas atzinumu, ka zaudējis darba spējas un pārkvalifikācija ir apgrūtināta. No cik gadiem? Jāpaanalizē vai tie ir 50 gadi, 55 gadi vai bez noteikuma par gadu skaitu. Ja IZDIENAS PENSIONĀRS strādā citā kvalificētā darbā, ar pietiekamu atalgojumu amatā – pensija samazinās uz pusi vai vispār nesaņem. Paskaties – Voins – policijas priekšnieks atkal ostas policijā strādā uz pilnu slodzi un + izdienas pensija. Šādu izdienas vīru, „nespējnieku” strādāt amatā ir tūkstošiem. Vai tad tā nav ar likumu noteikta valsts krāpšana, valsts kases iztukšošana lielos, milzīgos apmēros?
  Tiesneši, prokurori, policisti strādā par advokātiem un citur un nekas “nesāp”. Augstākās tiesas tiesneši drīkst pagarināt atrašanos amatā līdz 75 gadiem, turpat “nabadziņš” aiziet pensijā no 50 gadiem, kā nostrādājies līdz izsīkumam un “nespējnieks spriest tiesu.” Vienas aplamības šīsdienas izdienas pensijās.
  Naudas budžetā ir , tik ir, kam lai atņem, lai citiem pieliktu?! Neizlaupiet budžetu, un iegaumējiet – pasaulē nekad NEVIENS NODOKĻUS NEMAKSĀ, TOS IEKASĒ UN ADMINISTRĒ, bet mums pārmet – cilvēki vai uzņēmēji nemaksā nodokļus, paaugstināsiet, nodokļus nemaksāsim! Ja protat lasīt, izlasiet šo teikumu un sapratīsiet izdienas pensijas un nodokļu absurdus. Vajag nodokļus iekasēt. Augstam prokuroram draudzīgā saietā jautā – kad likvidēsiet „purvu” prokuratūrā? Atbilde: man vienalga, kas te notiek, daru savu darbu pa kluso, nevienam nekaitējot un viss, man jau ir izdienas pensija, ja kas aiziešu un strādāšu par advokātu vai Rīgas Brīvostā par juristu vai tml.
  Tāpat visas izdienas augstākās amatpersonas ar izdienas pensijas stāžu vairs nestrādā produktīvi, godīgi un atbildīgi, arī policisti un prokurori, vienīgi piesargājoties, lai tikai neizdarītu noziegumu vai dienesta stāvokļa ļaunprātības.
  Tas, ka izdienas pensijas ir diskriminējošas apjoma ziņā atkarībā, kurā gadā un no kāda algas līmeņa tās piešķirtas, tas ir fakts. Kā tiek paaugstinātas algas, tā, jāpalielina, jāpieaug izdienas pensijai atbilstoši bijušajam vai pielīdzinātam amatam.

 3. Alvis, speciālists Atbildēt

  IZDIENAS PENSIJAS – parēķiniet un papētoiet, tāir valsst kases izgrābšana, bezatbildīga rīcībā tās ieviest pastāvošā formā un esošam kategoprijām. Pasakiet, kam vajadzīgas izdienas pensijas tiesnešiem, v\ēl vairāk – zemesgrāmatu kabineta”žurkām”?

  IZDIENAS PENSOIJU vajag visām kategorijā bez izņēmuma – arī ministruiem, deputātie,. skolotājie, ārstiem, balettdejotājiem – ar vienu nosacījumu – JA DARBINIEKS NOSDTRĀDĀ AMATĀ, teiksim 15, 20, 25 gadus un PAZAUDĒJIS DARBA SPĒJAS ŠAJĀ AMATĀ – ar DEĀKa atzinumu, ārstu komisijas atzinumu, ka zaudējis darba spējas. No cik gadiem? Jāpaanalizē vai tie ir 50 gadi, 55 gadi vai bez noteikuma par gadu skaitu. Ja IZDIENAS PENSIONĀRS strādā citā kvalificētā darbā, ar pieieikamu atalgojumu amatā – apensija samazinās uz pusi vai vispār nesaņem. Paskaties – Voins – policijas priekšnieks atkal oostas policijā strādā uz pilnu slodzi un + izdienas pensija. Vai tad tā nav ar likumu noteikta valsts krāpšana, valsts kases iztukšošana? Tiesneši, prokurori, policisti strādā par advokātiem um citur un nekas “nesāp”. Augstākās tiesas tiesneši drīkst pagarināt atrašanos amatā līdz 75 gadiem, turpat “nabadziņš” aiziet pensija no 50 gadiem, “nespējnieks spriest.” Vienas aplamības šīsdienas izdienas pensijās.
  Naudas budžetā ir , tik ir, kam lai atņem, lai citiem piliktu?! Neizlaupiet budžetu! Augstam prokuroram draudzīgā saietā jautā – kad likvidēsiet bardau prokuratūrā? Atbilde: man vienalga, ka te notiek, man jau ir izdienas pensija, ja kas aiziešu un strādāšu par advokātu. Tāpat visas izdienas augstākās amatpersonas ar izdienas pensijas stāžu vairs nestrādā produktīvi, godīgi un atbildīgi, arī policisti un prokurori, vienīgi piesargājoties, lai tikai neizdarītu noziegumu vai dienesta stāvokļa ļaunprātības.

  Tas ir visvienkāršākis, cilvēciski pareizais

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+