Mobilā versija
Brīdinājums +5.2°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
20. novembris, 2013
Drukāt

Izdod grāmatu un uzņem filmu par gleznotāju Francisku Varslavānu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Daudzi 20.gadsimta gleznotāja rēzeknieša Franciska Varslavāna darbi gāja bojā vai pazuda divos pasaules karos, bet atlikušais ir apzināts un izdots grāmatā, portālam LA.lv pastāstīja projekta vadītāja Ināra Groce.

Grāmatā ir laikabiedru atmiņas, tālaika presē rakstītais par Varslavānu, skices, gleznu reprodukcijas un unikālas fotogrāfijas. Grāmatu izdevusi Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar Rēzeknes Latgaliešu biedrību.

Savukārt biedrība “ESTO” ir producējusi filmu par Francisku Varslavānu, kurš bijis Rērika skolnieks, franču glezniecības skolas pārstāvis.

Varslavāna gleznas ir atrodamas muzeju kolekcijās, Rēzeknes Mākslas namā un Latgales Kultūrvēstures muzejā, kā arī privātkolekcijās, tostarp Večellas Varslavānes un Frančeskas Kirkes ģimenes īpašumā.

Grāmata būs pieejama Latgales bibliotēkās, skolās, pašvaldību kultūras centros. Tās izdošanu ir atbalstījis Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Latgales Kultūras programma un Latgales novada pašvaldības.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+