Mobilā versija
+15.3°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
20. novembris, 2013
Drukāt

Izdod grāmatu un uzņem filmu par gleznotāju Francisku Varslavānu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Daudzi 20.gadsimta gleznotāja rēzeknieša Franciska Varslavāna darbi gāja bojā vai pazuda divos pasaules karos, bet atlikušais ir apzināts un izdots grāmatā, portālam LA.lv pastāstīja projekta vadītāja Ināra Groce.

Grāmatā ir laikabiedru atmiņas, tālaika presē rakstītais par Varslavānu, skices, gleznu reprodukcijas un unikālas fotogrāfijas. Grāmatu izdevusi Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar Rēzeknes Latgaliešu biedrību.

Savukārt biedrība “ESTO” ir producējusi filmu par Francisku Varslavānu, kurš bijis Rērika skolnieks, franču glezniecības skolas pārstāvis.

Varslavāna gleznas ir atrodamas muzeju kolekcijās, Rēzeknes Mākslas namā un Latgales Kultūrvēstures muzejā, kā arī privātkolekcijās, tostarp Večellas Varslavānes un Frančeskas Kirkes ģimenes īpašumā.

Grāmata būs pieejama Latgales bibliotēkās, skolās, pašvaldību kultūras centros. Tās izdošanu ir atbalstījis Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Latgales Kultūras programma un Latgales novada pašvaldības.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (5)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+