×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

Izdod jaunu 2 eiro monētu (7)

Latvijas BankaLatvijas Banka

Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltīta 2 eiro piemiņas monēta, ko prezentēs trešdien, 31. janvārī.

Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, Latvijas Banka, Lietuvos bankas un Eesti Pank izlaidušas 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu, iedzīvotāju interneta balsojumā izvēlētu valsts puses dizainu atgādinājumam par Baltijas nāciju apņēmību aizstāvēt savu neatkarību.

Monēta apliecina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotību un gatavību sadarboties neatkarības un brīvības vārdā un simbolizē Baltijas valstu kopīgo pagātni, tagadni un nākotni, norāda Latvijas Bankas preses dienests

Prezentācijas pasākumā piedalīsies un uzrunu teiks Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Monētas simboliski tiks pasniegtas Lietuvas un Igaunijas vēstniekiem Latvijā.

Kopīgajā Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītajā 2 eiro piemiņas monētā pārtaps Lietuvas dizainera Justa Petruļa darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis. Šis dizains saņēma lielāko balsu skaitu sabiedrības aptaujā, kurā kopumā varēja balsot par sešiem dizaina piedāvājumiem – pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Šī ir pirmā kopīgā Baltijas valstu 2 eiro piemiņas monēta, turklāt veidota ar visu triju valstu mākslinieku un sabiedrības iesaisti. Tāpat kā citas 2 eiro piemiņas monētas arī šīs tirāžas monētas būs derīgas norēķiniem visā eiro zonā. Triju valstu monētām ir vienāds, sabiedrības balsojumā izvēlēts valsts puses dizains, bet atšķiras tajā ietvertais valsts nosaukums.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Skaista. Par šo variantu arī es nobalsoju. Varēja uzrakstīt, kad laidīs pārdošanā un cik daudz izlaidīs.

  2. Raivi, ja neesi lietas kursā, cik Latvijā ir monētu kolekcionāru,lieki, nerunā, labāk paklusē.

  3. Esmu priecīgs!

  4. Īpaši,ja prezentēs,t.i.dāvinās,nevis piedāvās pirkt!

  5. Šitā naudas izdošana izskatas pēc “man nav ko darīt”. Nakošais varetu būt Lūsiņs ar savu būdu jūras krastā vai Briedis ar cimdiem kaklā! Lata monētas ari sablieza entās monētas un kur viņas tagad ir? Kam viņas īsti vajag?! Trijiem nopietnajiem kolekcionariem? Pfff

Draugiem Facebook Twitter Google+