×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Izdod latgaliešu kāzu dziesmas karaoke versijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. septembrī plkst. 11 Raiņa muzejs “Jasmuiža” aicina uz jaunas programmas “Latgaliešu kāzu tradīcijas, kāzu un apdziedāšanās dziesmas” un karaoke diska prezentāciju, portālam LA.lv pastāsīja Memoriālo muzeju apvienības pārstāve Sandra Zobena.

Latgalei, latgaliešu valodai, kultūrai, folklorai un ļaudīm jau no bērnības bija īpaša nozīme Raiņa dzīvē. Daudzus gadus viņš bija saistīts ar Latgali, kur tēvs nomāja muižas un saimniekoja. Pastiprināta interese par tautas gara mantām Rainim veidojās tieši studiju gados. Folkloras materiāls vēlāk bagātīgi tiek izmantots viņa daiļradē. Studējot Pēterburgas universitātē, jaunais Rainis interesējās par latgaliešu folkloru. Jaunībā, uzturoties Latgalē, topošais dzejnieks vācis un no vietējām teicējām pierakstījis kāzu dziesmas un apdziedāšanās dziesmas, kā arī uzrakstījis apcerējumu par Višķu pagasta kāzu ieražām, kur aprakstīti rituāli, tradīcijas, izdarības latgaliešu kāzās 19. gadsimtā.

Raiņa muzejs “Jasmuiža” ir sagatavojis jaunu interaktīvu programmu “Latgaliešu kāzu tradīcijas, kāzu un apdziedāšanās dziesmas”, kura no 17. septembra tiks piedāvāta muzeja apmeklētājiem. Projekta ietvaros ir izveidots DVD disks ar trim latgaliešu kāzu dziesmām (“Aizguoja sauļeite”, “Jau maņi vad”, “Aiz azara maļņi meži”) un 20 apdziedāšanās dziesmām karaoke versijā. Fonogrammas ierakstīja folkloras kopa “Rūtoj” (vadītāja Ilze Rožinska), kas piedalīsies arī diska atklāšanā, diska karaoke versiju izveidoja Ivo Draudiņš.

“Tā būs lieliska iespēja mēģināt dziedāt latgaliešu dziesmas, īpaši tiem, kuri neprot latgaliešu valodu, bet, atbraukuši uz Latgali, vēlas to dzirdēt un arī iemācīties kādu vārdu latgalisk. Karaoke disks tiks piedāvāts arī kāzu grupām, kuras apmeklē muzeju savā laulību dienā, kā arī to varēs izmantot ikviens muzeja apmeklētājs,” saka Zobena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+